Skip to main content
Skip table of contents

3.3. Ders İçeriği

Ürün: Kampüs365
Eğitim: Eğitim365 - Eğitmen Kullanım Kılavuzu
Yazar: 
Kampüs365 | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN
Kılavuz:
Kampüs365 - Eğitim365 Eğitmen Kullanım Kılavuzu.pdf
Geri Bildirim Yap:
 https://forms.gle/Y9ujLAkJWp3iRUyR6
Not:
Bazı modülleri göremiyorsanız; erişim yetkiniz yok veya okulunuz bu modülü almamıştır.

Ders içerisine girdikten sonra üstte yer alan ders içeriği düğmesine tıklayınız.
Ders içeriği sayfasında sol bölümde ders programı içerisinde 14 haftalık bölümler ve planlanmamış bölüm yer alır. Her hafta içinde ve planlanmamış bölümde aktivite paylaşabilirsiniz.
Pasif olan aktiviteleri görüntülemek için pasif olanları göster düğmesine tıklayarak orta kısımda aktiviteler arasında görünmeyen pasif aktiviteleri de görüntüleyebilirsiniz.
Yeni eklediğiniz bir aktivite veya pasif aktiviteyi aktif yaptığınızda orta alanda görüntüleyemiyorsanız yenile düğmesine tıklayarak sayfanın yeniden yüklenmesini sağlayabilir ve yeni değişikliklerin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
Aktivite eklediğiniz haftalarda ekranın orta kısmında varsayılan olarak oluşturulma tarihine göre aktiviteler sıralanır. İsterseniz ekranın sağında yer alan sıralama seçim listesine tıklayarak; isme göre, oluşturulma tarihine göre veya başlangıç tarihine göre sıralama seçeneklerini seçerek aktiviteleri istediğiniz gibi sıralayabilirsiniz.
Aktivite ara kutucuğuna aramak istediğiniz kelimeyi yazarak tüm haftalar içerisinde aktivite araması yapabilirsiniz.
Filtre bölümünde tüm haftalarda yer alan anket, bilgi notu, doküman, e-ders, forum, link, lti, ödev, sanal sınıf, sınav ve video aktiviteleri arasından belli bir aktivite türünü arayabilirsiniz.
Aktivite adlarına tıklayarak aktivitenin adını düzenleyebilirsiniz.
Aktivite kutucuklarının altında bulunan görüntüle düğmesine tıklayarak aktiviteleri görüntüleyebilirsiniz.
Aktivite kutucuklarının sağ üstünde yer alan yüzde bölümünde tamamlanma yüzdesi ve sayılarını görüntüleyebilirsiniz.
Sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayarak aktiviteleri düzenleyebilir, aktivite raporunu görüntüleyebilir ve aktiviteyi silebilirsiniz.
Bir dersin sayfasına giriş yaptıktan sonra derse aktivite eklemek için dersin tüm sayfalarında sağ üstünde profil düğmesinin solunda artı (+) düğmesi belirir.
Eklenebilecek aktiviteleri görüntülemek için sağ üstte beliren artı (+) düğmesine tıklayın.
Ekleyebileceğiniz aktiviteler listelenecektir. Listelenen aktivite düğmesine tıklayarak aktivite ekle bölümü açılır.
Dersin; ders içeriği sayfasında, sayfanın sol üstünde ders programı yazısının sağında yer alan artı (+) düğmesine tıklayarak aktivite ekleme bölümünü açabilirsiniz.
Liste görünümü biçiminde aktivite ekleme penceresi
Kare görünümü biçiminde aktivite ekleme penceresi (Bu görünümde aktivite açıklamalarını da görüntüleyebilirsiniz.)
Artı (+) düğmesine tıklayarak ödev, doküman, forum, video, sanal sınıf, sınav, e-ders, anket, link, LTI ve bilgi notu aktivite oluşturma düğmelerine tıklayarak yeni aktivite oluşturabilirsiniz.
Ödev: Belirlenen tarih aralıklarında öğrencilerin yazarak veya dosya yükleyerek cevaplandırabileceği ödev ortamını oluşturabilir ve girilen verileri değerlendirebilirsiniz.
Doküman: PDF, Excel, Word, vb. dosya tiplerini sisteme yükleyerek öğrencileriniz ile paylaşabilirsiniz.
Forum: Belirleyeceğiniz konu öğrencilerin fikir alışverişi yapabileceği tartışma ortamını yaratabilirsiniz.
Video: Video dosyası yükleyerek veya Youtube, Vimeo vb. video içerik linklerini paylaşarak öğrenciler ile video içerikleri paylaşılabilirsiniz. Video içeriklerine akıllı sorular ekleyebilirsiniz.
Sanal Sınıf: Çevrimiçi (Online) ortamda öğrenciler ile senkron şekilde oturum gerçekleştirebilirsiniz. Gerçekleştirilen oturumların tekrar izlemelerine ulaşabilirsiniz.
Sınav: Soru bankası üzerinden oluşturulan çeşitli soru tiplerini kullanarak öğrencilerin belirli tarih aralıklarında katılabileceği ve raporlanarak değerlendirilebileceği çevrimiçi (online) sınavlarınızı oluşturabilirsiniz.
E-Ders: Scorm yapısı ile hazırlanmış akıllı içeriklerinizi paylaşabilirsiniz.
Anket: Çeşitli yöntemlerle oluşturduğunuz soruları veya bilgileri öğrenciler ile paylaşarak bilgi toplayabilir ve sonuçlar çıkarabilirsiniz.
Link: Öğrencilerin direkt olarak ulaşabileceği ve yararlanabileceği internet adreslerini paylaşabilirsiniz. Microsoft Teams toplantılarınızın linklerini oluşturabilirsiniz.
Bilgi Notu: Ders haftalarınızın altında o hafta ile ilgili bilgileri bilgi notu olarak paylaşabilirsiniz.
LTI: ALMS altyapısının 3. taraf bir Ödev (Assignment), Notlandırma (Grading) araçlarından ya da birlikte çalışma ortamından veri çekmesini ve birlikte çalışabilmesini sağlayabilirsiniz.

Alt Sayfalar


JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.