Skip to main content
Skip table of contents

12. Soru Bankası (Eğitmen)

Yazar: Advancity | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

   Sistemde oluşturulacak sınavlara soru eklemek için soru bankası kullanılmaktadır. Tüm dersler için tüm sorular soru bankasında havuzda birikir. Sonrasında buradan filtrelenerek ilgili sınavlara eklenir.

   Burada sadece sorular oluşturulmaktadır. Sınavlara soru ekleme işlemi, ders içinde bir sınav aktivitesi oluşturulduktan sonra, yönlendirilen sayfa aracılığıyla yapılmaktadır.

   Sol menüden Soru Bankası sekmesi tıklandığında aşağıdaki sayfa açılır.
(1) Yeni Soru Ekle: Farklı soru tiplerinde tek bir soru eklemek için yeni soru ekle düğmesini kullanabilirsiniz.
(2) Çoklu Soru Ekle: Sistemde hazır bulunan excel şablonunu indirip doldurarak sisteme yükleyebilir ve birden fazla soruyu aynı anda sisteme ekleyebilirsiniz.
(3) Moodle’dan Aktar: Moodle üzerinde oluşturduğunuz soruları ALMS sistemine aktarmak için Moodle’dan Aktar seçeneğini kullanabilirsiniz.
(4) Sakai’den Aktar: Sakai üzerinde oluşturduğunuz soruları ALMS sistemine aktarmak için Moodle’dan Aktar seçeneğini kullanabilirsiniz.
(5) Moodle XML Olarak Aktar: Moodle sisteminde oluşturduğunuz ve XML olarak bilgisayarınıza indirdiğiniz soruları ALMS sistemine aktarmak için kullanabilirsiniz.
(6) Soru Bankasında Soru Ara: Soru bankasına eklediğiniz soruları aramak için kullanabilirsiniz.
(7) Soru Araması Sonuçları: Soru bankasında arama yaptığınız kriterlere göre çıkan sonuçları bu bölümde görüntüleyebilirsiniz.
   Soru bankasına soru eklenirken girilen bilgilere göre bu ekranda filtreleme yapılabilir. Soru eklenirken, örneğin ana ders bilgisi girilmemişse burada ana ders filtresinde seçim yapılarak arama yapıldığında ilgili sorular gelmez. Diğer tüm filtreler için de durum bu şekildedir. Detaylı Arama düğmesi tıklandığında daha fazla filtre görüntülenir.
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.