Skip to main content
Skip table of contents

12.7. Soru Araması Sonuçları (Eğitmen)

Yazar: Advancity | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

   Bu bölümde arama yaptığınız kriterlere göre sorular listelenir.

Seçilenleri Önizleme düğmesini kullanarak soruların solunda yer alan kutucuklara tıklayıp seçtiğiniz soruların ön izlemesini yapabilirsiniz. Yönetici ya da eğitmen panellerinde doğru cevaplar işaretli olarak görünür.
Tam Veriyi İndir düğmesine tıkladığınızda arama sonuçlarında listelenen soruları, Excel formatında cihazınıza indirebilirsiniz.
Seçilenleri Sil düğmesini kullanarak soruların solunda yer alan kutucuklara tıklayıp seçtiğiniz soruları silmek için kullanabilirsiniz. Raporlarda hataların oluşmaması için daha önce sınavlarda kullanılan soruların silinmesine sistem izin vermemektedir.

  • Kutucuların yer aldığı bölümde soruların solundaki kutuculara tek tek tıklayarak tek bir soru seçebileceğiniz gibi sol üstte yer alan soru sütununun sağındaki kutucuğa tıklayarak aramanızda yer alan bütün soruları seçebilirsiniz.
  • Soru sütunundan soru metinleri ve metinlerin hemen altında soru tipi simgesi yer alır. Soru metnine tıklayarak sorularınızı düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.
  • Sınavlar sütununda soruların kaç adet sınavda kullanıldığını görebilirsiniz. Sınavda kullanılma sayısına tıklayarak sorunun kullanıldığı ders adı, sınav adı, oturum adı, sınav başlangıç tarihi ve sınav bitiş tarihlerini görüntüleyebilir. Sınavın kullanıldığı dersin adına tıklayarak ders sayfasına geçiş yapabilirsiniz.
  • Sorulma adedi sütununda soruların kaç defa kullanıldığını görüntüleyebilirsiniz.
  • Zorluk sütununda sorunun zorluk derecesini görüntüleyebilirsiniz.
  • Konu başlıkları sütununda soruya eklenmiş konu başlıklarını görüntüleyebilirsiniz.
  • Önizleme düğmesine tıklayarak soruyu ön izleyebilir ve doğru cevabı görüntüleyebilirsiniz.
  • Silme düğmesine tıklayarak sınavda kullanılmamış soruları silebilirsiniz. Soru eğer sınavda kullanıldıysa ünlem simgesi belirir. Ünlem simgesinin üzerine gelindiğinde “Bu soru bir sınav oturumunda kullanılıyor o yüzden silinemez.” bilgi mesajını görüntülersiniz.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.