Skip to main content
Skip table of contents

ALMS ➔ Eğitim365(ALMS Plus) Dönüşümü Başlıyor!

Değerli müşterimiz, uzun zamandır kullanmakta olduğunuz ALMS uygulaması artık Eğitim365 olarak yeni versiyonu ile karşınızda. 2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen ve ilerleyen dönemde de ALMS uygulamasının yerini alacak olan Eğitim365, halihazırda birçok kurumda kullanılmaya başlandı.

Eğitim365(ALMS Plus) Nedir?

Eğitim365 uygulaması Öğretim ve Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi olan ALMS uygulamasını temel alınarak hazırlanan, bu uygulamanın sunduğu mevcut özellikleri sunarak içerisinde bulundurduğu ve yeni eklenecek özellikleri ile ALMS uygulamasının yerini alarak ve bu sistemi Hibrit Öğretim Yönetim Sistemi düzeyine çıkaracak yeni bir uygulamadır.

Gelişmiş tasarımı, artırılmış kullanıcı deneyimi ve yüksek performans vadeden Eğitim365 uygulamasında; yenilenmiş bildirimler, duyurular, raporlar, yeni ve efektif mobil uygulama, ödev intihal kontrolü ve geliştirilmiş içerik paylaşım yöntemleri ile birlikte birçok yeni özellik sizleri bekliyor.

Eğitim365(ALMS Plus) Hangi Yenilikleri Getirecek? Avantajları Neler Olacak?

   Yüksek Performans

En yeni ve modern teknolojiler kullanılarak, güncel kod dilleriyle geliştirilen Eğitim365 uygulamamız ile sistem performansını en üst seviyelerde kullanımınıza sunmaktayız. Böylece sorunsuz ve hızlı bir kullanım sizleri bekliyor.

Gelişmiş Tasarım ve Kullanıcı Deneyiminin Arttırılması

Eğitim365 çağı yakalayarak kullanışlılık açısından basit arayüz ve akıcı geçişler ile güncel görsel tasarımlara uygun olmakla birlikte kullanıcı dostu deneyimi arttırmayı hedeflemektedir.

Yeni Mobil Uygulama

Eğitim365 uygulamasının modern teknolojik altyapısı kullanılarak Kampüs365 mobil uygulaması hazırlanmıştır. Böylece kullanıcılar web uygulaması üzerinden yapılan çoğu işlemi mobil uygulama üzerinden de gerçekleştirebilmektedir.

İletişimin Yaygınlaştırılması

Geliştirilmiş iletişim modülleri sayesinde Eğitim365 kullanıcıları web ve mobil uygulamamız üzerinden birbirleri ile daha kolay ve hızlı şekilde iletişim kurabilmektedir.

Geliştirilmiş İçerik Paylaşım Yöntemleri

Eğitim365 uygulaması sayesinde eğitimin temel araçları olan Sanal Sınıf, Doküman, Ödev, Sınav vd. aktivite ve içerik kanalları geliştirilip çeşitlendirilirken, yeni aktivite ve içerik kanallarının oluşturulabilmesi için ortam hazırlandı.

Ödev İntihal Kontrolü

Ödev değerlendirme aşamasında öğrencilerin hazırladıkları ödevlerinin intihal.net uygulaması ile birlikte intihal kontrolünden geçirilebilmesi sağlandı. Böylece değerlendirmelerinizi daha sağlıklı yapabilirsiniz.

Anlık Bildirim Sistemi

Eğitmen ve öğrencilerin; eğitim esnasında, ders içerisinde ve iletişim kanallarında yaşanan gelişmelerden daha hızlı ve anlık şekilde haberdar olabileceği web ve mobil uygulama ortamlarında anlık bildirim sistemi geliştirilmektedir.

Eğitim365(ALMS Plus) Nasıl Kullanılır? ALMS’den Eğitim365’e Nasıl Geçilir?

Eğitim365 uygulaması; ilk etapta Eğitmen ve Öğrenci kullanıcıları için kullanıma açılmış olup ilerleyen tarihlerde Yönetici kullanıcılarının da kullanımına sunulacaktır.

Eğitim365 uygulaması ALMS uygulaması veri tabanı ile ortak çalıştığı için ALMS üzerinden oluşturulmuş tüm dersler, ders atamaları ve içerikler direkt olarak Eğitim365 tarafından da kullanılabilmektedir. Bu nedenle sistem yönetimi sürecinde farklı bir değişiklik olmayacak, Eğitmen ve Öğrenciler derslerine ve aktivitelerine aynı şekilde katılabilecektir.

Eğitim365 uygulamasının Eğitmen ve Öğrenci kullanıcıları tarafından kullanılabilmesi için herhangi bir kurulum veya güncelleme işlemine gerek duyulmamaktadır. Yönlendirme için Sistem Ayarları bölümünde yer alan Kullanıcılarını Giriş Yaptıktan Sonra ALMS Plus'a Yönlendir özelliklerini Evet olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır. Böylece kullanıcılar kurumunuzun giriş sayfası üzerinden kullanıcı adı ve şifre bilgilerini doğru olarak girdiğinde direkt olarak Eğitim365 tarafına geçerek yeni uygulama üzerinden devam edeceklerdir.

(ALMS uygulamasını On-Prem yapıda kullanan kurumlar için harici güncelleme gerekmektedir. Güncelleme planlaması için destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.)

ALMS Eğitim365 Dönüşümü Ne Zaman Tamamlanacak?

Geliştirme çalışmalarımız artık yoğunlukla Eğitim365 uygulaması için devam etmektedir. ALMS uygulamasının Eğitmen ve Öğrenci kullanıcılarının Eğitim365 uygulamasına geçişi için son tarih 09.07.2023 olarak belirlenmiştir. Bu tarih itibari ile Eğitmen ve Öğrenci kullanıcı rolleri için ALMS uygulaması desteğimiz sonlandırılacaktır10.07.2023 tarihi itibari ile Eğitmen ve Öğrenci kullanıcılarınız zorunlu olarak Eğitim365 uygulamasını kullanmaya başlayacaklardır.

Yönetim paneli ve Yönetici rolü kullanıcıları için çalışmalarımız 2023 yılı içerisinde devam edecek olup kademeli geçiş bu alanda da sürdürülecektir. Belirlenen bu plan çerçevesinde dönüşüm için bir sorunuz olması durumunda bizlere 0 (216) 445 07 25 numaralı destek hattımız üzerinden ulaşabilir veya ue@kampus365.com adresine mail atabilirsiniz. Lütfen en kısa zamanda geçiş planlamanızı yapıp bizlerle iletişim kurunuz.
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.