Skip to main content
Skip table of contents

ALMS Duyurular İletişim Aracını Öğrenelim.

Yazar: Advancity | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN


   Yönetici duyurular menüsünü açtığında karşısına ilk gelen kutusu gelecektir. Gelen kutusundaki duyuruların kimden geldiği, kime yollandığı, duyuruların konu başlıkları, nerede yayımlandığı ve tarih detayları görüntülenecektir. Varsayılan olarak son 5 duyurun gelecektir. Arzu edilmesi durumunda “Daha fazla duyuru yükleyin” butonuna basılarak daha fazla duyurunun görüntülenmesi sağlanabilir. Duyuru aramak için sağ üst köşedeki “Duyuru Ara” kullanılabilir.   Sistemde yayımlanmak üzere yeni duyuru oluşturmak için “Yaz” butonu kullanılacaktır. Yaz butonuna basıldığında yeni duyuru oluşturmak için gerekli sayfa gelecektir.


   En başta duyuruyu kimin yayımladığını belirtecek “Gönderen” satırı bulunur. Yönetici duyuruyu yönetici olarak veya kendi adıyla yayımlayabilir. İkinci sırada “Kime” satırı bulunur. Duyuruyu görüntüleyecek kişileri bu satıra girilecek veri belirleyecektir. Duyuru kişiye, bir gruba, bir sınıfa, bir derse veya tüm programlar tarafından görüntülenmek üzere hazırlanabilir.


   “Konu Başlığı” duyuru hakkında belirtici ve bilgilendirici olacak bilgiyi içermesi açısından kullanışlıdır.


   “Metin Giriş Alanı” görüntülenmesi istenen duyurunun metninin girilmesi içindir. Duyuru metni buraya yazılacaktır. Duyuru metninin yazılacağı alanın üst kısmındaki editör kullanılarak duyurulara istenen detaylar eklenebilir. “Dosyaları ekleyin” butonu kullanılarak duyuruya eklenmesi istenen dosyalar yüklenebilir.   Duyuru metninin altında işaretlenebilir kutucuklar bulunur. Bunlardan ilki hazırlanan duyurunun aynı zamanda e-posta olarak da gönderilmesini sağlayacaktır. “Kime” kısmına eklenen kişiler bu kutucuğun işaretlenmesi halinde duyuruyu aynı zamanda e-posta olarak alacaklardır.


   Aşağıdaki iki kutucuk duyurunun görüntüleme ayarları için kullanılır. İlki seçildiği takdirde ana sayfada duyurular bölümünde yayımlanan duyuru her zaman diğer duyuruların üzerinde gösterilecektir. Diğer kutucuk ise duyurunun yayımlanacağı zaman aralığının belirlenmesi için kullanılır. Tıklandığında çıkan başlangıç ve bitiş tarihlerine göre duyuru belirli tarihler arasında yayımlanacaktır. Tarih aralığı belirlenecekse duyurunun e-posta olarak yollanma özelliği pasif olur.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.