Skip to main content
Skip table of contents

Ödev İntihal Kontrolü Entegrasyon ve Kullanımını Nasıl Gerçekleştiririm?

Yazar: Kampüs365 | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Diğer Güncelleme Notlarını Görüntüleyebilirsiniz.

Eğitim365'te ödev aktivitesi intihal kontrolü özelliği çıktı. intihal.net uygulaması ile birlikte yapılan geliştirme sonrasında sisteme yüklenen ödevlerin intihal oranını öğrenilebilir ve ödev notlandırma aşamasında değerlendirmenize yansıtabilirsiniz.

Eğitim365 uygulamasında ödev aktivitelerinin değerlendirme aşamasında yararlanılmak üzere intihal.net uygulaması ile entegrasyon gerçekleştirdik.

Bu entegrasyon ile öğrencilerin yüklediği ödev dosyalarının intihal oranlarını, intihal.net vasıtasıyla tespit edebilirsiniz.

ALMS sistem yönetimi bölümünde İçerik İntihal Kontrol Uygulaması sekmesi oluşturulmuştur. Bu sekmede hazırlanan bölüme intihal.net tarafınızdan kuruma özel oluşturulan API ve Secret Key bilgileri girilir.

Entegrasyon bilgileri girildikten sonra ödev aktivitesi kontrol ve notlandırma sayfasında İntihal Kontrolü Yap düğmesi görüntülenmeye başlanır. Bu düğmeye tıklayarak; ödevlerin, intihal kontrolü için gönderilmesi sağlanmış olur.

Kontrole gönderilmiş olan ödevlerin kontrol işlemi devam ederken intihal © (Copyright) simgesinin üzerine fareniz ile geldiğinizde “İntihal kontrolü devam ediyor.” bilgisini görüntülersiniz.

İntihal kontrolü tamamlanan ödevlerin benzerlik oranı intihal © (Copyright) simgesinin üzerine fareniz ile geldiğinizde gösterilir. Bu düğmeye tıkladığınızda direkt olarak kontrol sayfasına yönlendirilirsiniz.

intihal.net sayfası içerisinde yüklenilen ödevin benzerlik oranı ve hangi kısımların benzediği bilgisini ekranın sağında alt alta görüntüleyebilirsiniz.

API erişim adresi ve gizli anahtar bilgilerini edinebilmek için intihal.net tarafı ile iletişime geçebilirsiniz.

intihal.net İletişim Bilgileri

Bülten E-Postasını Gör: https://preview.mailerlite.com/y6o6e2d0k1
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.