Skip to main content
Skip table of contents

Geçmiş sanal sınıf tekrar izlemelerini defalarca izlememe rağmen videonun üzerinde sürekli kırmızı renkli 'Tamamlanmadı' notu çıkıyor. Ders izleme yüzdesi bir turlu yükselmiyor. Ne yapmalıyım?

Yazar: Kampüs365 | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

   Sanal sınıf aktivitesi oluşturulurken eğitmen aktivite için farklı bitirme kriterleri seçiliyor.

Sanal sınıf bitirme (Tamamlama) için seçilebilecek kriterler:
 • Canlı Katılım: Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı Katılım" seçimini yaparsa, aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken bir kere giriş yapmanız gerekiyor.
 • Canlı veya Arşiv Katılım: Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı veya Arşiv Katılım" seçimini yaparsa, aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken veya tekrar izlemeye bir kere giriş yapmanız gerekiyor.
 • Canlı İzleme Oranı: Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı İzleme Oranı" seçimini yapar ve belli bir yüzde seçerse örneğin "%10", aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken sanal sınıf süresinin %10'u kadar canlı olarak sanal sınıfı izlemeniz gerekiyor.
 • Canlı ya da Tekrar İzleme Oranı: Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı ya da Tekrar İzleme Oranı" seçimini yapar ve belli bir yüzde seçerse örneğin "%10", aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken veya tekrar izleme yaparken sanal sınıf süresinin %10'u kadar canlı veya tekrar izleme olarak sanal sınıfı izlemeniz gerekiyor.

   Özetle eğitmenininiz sanal sınıf bitirme (tamamlama) kriteri olarak "Canlı Katılım" veya "Canlı İzleme Oranı" olarak seçmiştir. Bu nedenle aktiviteniz tamamlanmaz.

   Eğitmeninizden sanal sınıf aktivitesini düzenleyip bitirme (tamamlama) kriterini "Canlı veya Arşiv Katılım" veya "Canlı ya da Tekrar İzleme Oranı" olarak seçip kaydetmesini rica edebilirsiniz. Eğitmeniniz değişikliği gerçekleştirdikten sonra sanal sınıf tekrar izlediğinizde aktiviteniz tamamlanacaktır.

Tüm Aktivitelerin Bitirme Kriterleri:
 • Ödev Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), Dosya Yükle (Ödeve dosya yüklediğinizde tamamlanır.), Notlandırma (Eğitmeniniz yüklediğiniz ödeve not verdiğinde tamamlanır.)
 • E-Ders Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), Tamamlandı (Tüm sayfaları görüntüleyip izlediğinizde aktivite tamamlanır.), Notlandırma (Eğitmeniniz aktivitenize not verdiğinde tamamlanır.), İzleme Süresi (Eğitmeninizin belirlediği izlenme süresini bitirdiğinizde tamamlanır.)
 • Sınav Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Tamamlandı (Tüm soruları görüntüleyip cevapladıktan sonra sınavı bitir dediğinizde aktivite tamamlanır.), Sınav Notu (Eğitmeniniz aktivitenize not verdiğinde tamamlanır.)
 • Forum Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), Mesaj Yaz (Aktiviteye içerisinde bir mesaj gönderdiğinizde tamamlanır.)
 • Doküman Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.)
 • Anket Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), Tamamlandı (Tüm soruları görüntüleyip cevapladıktan sonra anketi gönder dediğinizde aktivite tamamlanır.)
 • Sanal Sınıf Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Canlı Katılım (Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı Katılım" seçimini yaparsa, aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken bir kere giriş yapmanız gerekiyor.), Canlı veya Arşiv Katılım (Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı veya Arşiv Katılım" seçimini yaparsa, aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken veya tekrar izlemeye bir kere giriş yapmanız gerekiyor.), Canlı İzleme Oranı (Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı İzleme Oranı" seçimini yapar ve belli bir yüzde seçerse örneğin "%10", aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken sanal sınıf süresinin %10'u kadar canlı olarak sanal sınıfı izlemeniz gerekiyor.), Canlı ya da Tekrar İzleme Oranı (Eğitmen tamamlama kriteri olarak "Canlı ya da Tekrar İzleme Oranı" seçimini yapar ve belli bir yüzde seçerse örneğin "%10", aktiviteyi tamamlamanız için mutlaka sanal sınıf canlı işlenirken veya tekrar izleme yaparken sanal sınıf süresinin %10'u kadar canlı veya tekrar izleme olarak sanal sınıfı izlemeniz gerekiyor.)
 • Video Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), İlerleme Durumu (Aktivitenin yüzdelik olarak belirlenen yüzde kadar bitirdiğinizde aktivite tamamlanır.), Notlandırma (Eğitmeniniz aktivitenize not verdiğinde tamamlanır.)
 • Sınıf İçi Aktivitesi Bitirme Kriteri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.), Notlandırma (Eğitmeniniz aktivitenize not verdiğinde tamamlanır.)
 • Link (Bağlantı 'URL') Aktivitesi Bitirme Kriteri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.)
 • Sözlük Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.)
 • LTI Aktivitesi Bitirme Kriterleri: Görüntüle (Aktiviteye tıkladığınızda tamamlanır.)
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.