Skip to main content
Skip table of contents

E-Devlet ile Eğitim365 Sistemine Giriş Protokolünü Nasıl Etkinleştirebilirim?

Gerçekleştirilen düzenleme ile artık öğrencileriniz sisteme T.C. kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sisteme girebilirler.


Gerçekleştirilen düzenleme ile artık öğrencileriniz sisteme T.C. kimlik numaraları ve E-Devlet şifreleri ile sisteme girebilirler.

E-Devlet Üzerinden Giriş İçin;

  • Bunun için öncelikle domain adresinizin ".edu.tr" uzantısı ile bitmesi gerekmektedir. (Örnek adres: https://kampus365.edu.tr/)
  • Adresinizi aşağıda gösterildiği gibi düzenleyerek oluşan Redirect Url adresleri ile E-Devlet kapısına başvurmanız gerekmektedir.
  • https://(kurumunuzun .edu.tr ile biten adresi)/Home/ExternalLoginSSOCallBack?almsUrl=(kurumunuzun .edu.tr ile biten adresi) ve https://(kurumunuzun .edu.tr ile biten adresi)/edevlet-giris 
    (Örnek adres: https://kampus365.edu.tr/Home/ExternalLoginSSOCallBack?almsUrl=kampus365.edu.tr)  ve (Örnek adres: https://kampus365.edu.tr/edevlet-giris )
  • E-Devlet Kapısı tarafına başvurunuz sonrası tarafınıza bu Url için tarafınıza Client ID ve Secret Key bilgileri verilecektir.
  • Redirect UrlClient ID ve Secret Key bilgilerini bizimle paylaşmanız gerekmektedir.
  • Tarafımızdan yapılacak işlemler sonrasında size Panel linki verilecektir.
  • Bu linki Eğitim365'de yer alan "Ayarları Düzenle" seçeneğini kullanarak "Giriş Sayfası Görünümü" bölümünden dilediğiniz şekilde Login ekranına ekleyebilirsiniz.
  • Böylece Eğitim365 kullanıcılarında T.C. kimlik numarası tanımlı olan kullanıcılar sisteme E-Devlet şifreleri ile giriş sağlayabilir.


Not: Eğer domain adresiniz ".edu.tr" uzantısı ile bitmiyorsa işlem gerçekleştirebilmek için adresi edinerek mevcut adresinize yönlendirme yapmanız gerekmektedir. İşlem detayını destek ekibimizden öğrenebilirsiniz. 

E-posta: ue@akampus365.com

Telefon: 0 216 445 07 25

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.