Skip to main content
Skip table of contents

ALMS Yöneticinin Ana Sayfasında Neler Var?

Yazar: Advancity | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN


   ALMS’nin hem kilit hem anahtar kullanıcısı Yönetici (veya Admin) olarak anılır. ALMS ile ilgili tüm eklemeleri, düzeltmeleri, çıkartmaları, görüntülemeleri yapabilen Yönetici kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yaptığında sistem ayarlarına göre ya “Kokpit” altındaki “Tüm Ayarlar”ı ya da doğrudan Ana sayfayı görüntüleyecektir. Ana sayfayı görüntüleyen yöneticinin karşısına “Duyurular” ve onun altında “Neler Oluyor?” çıkacaktır.

   Yönetici Duyurular’da bağlı olduğu programda yapılan tüm eğitmen ve diğer yöneticilerin duyurularını görüntüleyecektir. “Neler Oluyor?”da ise yine bağlı olduğu programdaki eğitmenlerin ve diğer yöneticilerin oluşturup ekledikleri aktivitelerle beraber öğrencilerin giriş yapmış olduğu ve tamamladıkları aktiviteleri de görüntüleyecektir. “Neler Oluyor?” bölümü arzu edilirse Kokpit altındaki “Tüm Ayarlar”dan kapatılabilir.


   Yönetici genelde kendisine atalı derslerin olmaması tercih edildiğinden ana sayfayı görüntülerken eğitmenlerin ana sayfalarında görüntüledikleri gibi derslerin detaylarını görmezler. Buna gerek de yoktur. Yönetici bağlı olduğu programın tüm derslerini “Kokpit > Dersler” menüsünden görüntüleme yetkisiyle donatılmıştır.


JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.