Skip to main content
Skip table of contents

2023-03-29 10:12 - Eğitim365 (ALMS Plus) Şubat ve Mart Güncelleme Notları


Not: Bu e-posta duyurusu "Eğitim365 (ALMS Plus) Üniversite Kullanıcı E-Posta Listemize" gönderilmiştir. E-posta almadıysanız, ue@kampus365.com e-posta adresine kurumunuz, pozisyonunuz ve hangi konuyla ilgili e-postaları almak istediğinize dair e-posta gönderiniz.
Oluşturan: Kampüs365 | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

Bülten E-Postasını Gör: https://preview.mailerlite.com/m6g2z1h0v4

2 yıl süren araştırma geliştirme sonucu geliştirilen ve ilerleyen dönemde ALMS ürünümüzün yerini tamamen alacak olan Eğitim365 (ALMS Plus) ürünümüzün 2023 Şubat ve Mart ayını kapsayan kapsamlı geliştirme sürecini tamamlayarak hazırlanmış olan versiyonumuzu yayınlamış bulunuyoruz.

Uygulamalarımızı gerek kullanıcılarımızın talepleri üzerine gerekse kendi fikirlerimiz üzerine sürekli geliştirerek güncel ve geliştirilmiş bir uygulama elde etmeye gayret gösteriyoruz. Eğitim365 (ALMS Plus) ürünümüzün son sürümlerimizde gerçekleştirdiğimiz geliştirmeleri yeni özellik, güncelleme ve hata düzeltmelerimiz olarak derledik.

Geliştirme

 • Öğrenci Gruplarına Özel Ödev Oluşturma Geliştirmesi Yapıldı. Yeni versiyonumuz ile birlikte artık ders/şube içerisinde bir veya birden fazla öğrenciye özel ödev aktivitesi yayınlayabileceksiniz. Ayarlar sekmesinde yer alan Öğrencilere Özel Oluştur seçeneği ile birlikte Ödev aktivitesine atamak veya aktiviteden çıkarmak istediğiniz öğrenci veya öğrencileri seçebilirsiniz. (Ayar Hayır olarak seçildiği takdirde aktivite seçilen ders/şube içerisindeki tüm öğrenciler ile paylaşılır.
 • Ders Anasayfası için listeleme geliştirmesi yapıldı. Böylece kullanıcıların, ders içerisinde yayınlanmış aktiviteleri daha hızlı görebilmesi ve ulaşabilmesi sağlandı.
 • Ders içerisinde Duyuru paylaşma alanına Tüm Şubeler seçeneği eklendi. Böylece eğitmenlerin tek seferde ders içerisindeki tüm şubelerine duyuru paylaşabilmesi sağlandı.
 • Ders İçeriği sayfasında kullanıcılara haftaların ve dersin toplam aktivite sayıları gösterilmeye başlandı. Böylece Planlanmamış şekilde veya aktif hafta harici başka bir haftada paylaşılan aktivitelerin kullanıcılar tarafından daha açık şekilde görüntülenebilmesi sağlandı.
 • Sanal Sınıf aktivitesi için tamamlama kriterinin varsayılan olarak Canlı veya Arşiv Katılımı kriteri seçili gelmesi sağlandı.
 • Ödev aktivitesine öğrenciler tarafından yüklenen dosyaların Notlandırma sayfasında toplu olarak indirilebilmesi için şube ve ders ayrımı yapıldı. Şubedekilerin dosyalarını indir seçeneği ile sadece o şubede yer alan öğrencilerin yükledikleri dosyalar indirilebilir. Tüm dosyaları indir seçeneği ile tüm şubelerde bulunan öğrencilerin yükledikleri dosyalar indirilebilir.

Hata Düzeltmesi

 • Sanal Sınıf izleme sürelerinin rapora yansımasında yaşanan hata giderildi.
 • Ödev aktivitesinde öğrencilerin dosya yüklediği zamanın gösterildiği alanda aktivite tamamlanma zamanının gösterilmesi sorunu giderildi.
 • Sanal Sınıf aktivitesi oluşturulurken İçerik sekmesinden Ayarlar sekmesine geçişte panelde yaşanan kayma sorunu giderildi.
 • Sanal Sınıf, Ödev ve Sınav aktivite kartlarında geri sayım sayaçlarında yaşanan zaman gösterimi hatası giderildi.
 • Sınav aktivitesi açıldıktan sonra ders sayfasının yüklemede kalma sorunu giderildi.
 • Video aktivitesi için Arama ve Filtreleme araçlarının çalışmama sorunu giderildi.
 • Vimeo entegrasyonu ile eklenmiş Video aktivitelerinde yaşanan oynatma sorunları giderildi.
 • Herhangi bir döneme bağlanmamış ders içerisinde Sanal Sınıf aktivitesi eklenememe sorunu giderildi.
Aşağıdaki Bağlantıya Tıklayarak Diğer Güncelleme Notlarını Görüntüleyebilirsiniz.
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.