Skip to main content
Skip table of contents

2023-02-23 09:55 - Önemli! Sınıf365 (Perculus) Medya Sunucu Güvenlik Duvarı (Firewall) IP Adreslerine İzin Verilmesi Hakkında


Not: Bu e-posta duyurusu "Sınıf365 (Perculus) Üniversite Kullanıcı E-Posta Listemize" gönderilmiştir. E-posta almadıysanız, ue@kampus365.com e-posta adresine kurumunuz, pozisyonunuz ve hangi konuyla ilgili e-postaları almak istediğinize dair e-posta gönderiniz.
Oluşturan: Kampüs365 | Eğitim Teknoloğu – Yunus YALIN

Bülten E-Postasını Gör: https://preview.mailerlite.com/k5m9v8q9c3

Değerli Müşterimiz,

Sınıf365 (Perculus) sistemimizin sağlıklı çalışması için gerekli önlemleri almaya devam ediyoruz. Sizlere daha iyi hizmet sunmayı amaçladığımız bu yolda sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. Yeni gelişmelerimiz ışığında sizlere hizmet sağlayacağımız yeni medya sunucularımız çalışmaya başladı. Aşağıdaki sunuculara ait firewall (Güvenlik Duvarı) izinlerinizi gözden geçirmenizi ve medya sunucu adreslerinde eksik olması durumunda ilgili izinleri bilgi işlem ekibinizle vermenizi önemle rica ederiz.


Sınıf365 (Perculus) sisteminin elverişli bir biçimde kullanmak için gerekli izinleri vermenizi rica ettiğimiz firewall adreslerini aşağıda listeliyoruz. Firewall sisteminde, aşağıda yazılı güncel sunucu adresleri için TCP: 80 ve 443 ile UDP:5000/15000 (WebRTC and RTSP) portları tüm ip aralıkları için açık ve erişilebilir olmalıdır.

Sınıf365 (Perculus) hesabınızın bağlı olduğu küme adresi için de WebSocket bağlantılarının bloke edilmemesi gerekmektedir. Yukarıdaki izin vermenizi rica ettiğimiz adresler için varsa gelen ve giden veri trafiği üzerindeki paket filtreleme özelliğinin de devre dışı bırakılması gerekmektedir.

Tüm taleplerimizi sizlere daha iyi ve sağlıklı hizmet vermek için talep etmekteyiz.

Not: Eğer bu bilgilendirme mailini alan yetkili kişi/departman değilseniz, bu maili yetkili kişiye/departmana iletmenizi rica ederiz.

E-Posta: ue@kampus365.com
Telefon: 0 216 445 07 25

Anlayışınız için teşekkür eder, saygılarımızla iyi çalışmalar dileriz.
JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.