Sohbet modülü tam yetkili kullanıcı statüsünde olmayan veya kamerası / mikrofonu kapalı olan kullanıcıların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlar. Şekil-1 de görüldüğü gibi (Bkz. Şekil-1 Yeşil Gösterge) metin alanına gönderilmek istenen mesaj yazılır, metin alanının sağındaki düğmeye (Bkz. Şekil-1 Mor Gösterge) tıklanarak veya  <Enter>  tuşuna basılarak mesaj anlık olarak diğer kullanıcılara iletilir. Açılır menüde (Bkz. Şekil-1 Mavi Gösterge) ilk gelen seçim “Herkese” olduğundan gönderilen mesaj tüm katılımcılar tarafından görülür, araçları kullanması engellenen katılımcı mesaj gönderemez.


Kullanıcılar tüm katılımcıların görebileceği genel mesajlar, statüye göre yalnızca yetkililerin görebileceği özel veya tek bir kişinin görebileceği bireysel mesajlar atabilirler.


Sohbet modülünün de diğer tüm modüllerde olduğu gibi ayarlar menüsü mevcuttur (Bkz. Şekil-1 Kırmızı Gösterge). Sol alt köşedeki ayarlar butonuna tıkladığınızda karşınıza Şekil-2 de listelenen seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerle ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.Zamanı Göster : Sohbet modülünü kullanan kullanıcıların mesajlarının sol yanında mesaj gönderim zamanının aktif olarak gösterilmesini sağlar.

Renk Paletini Göster : Renk paletini aktif hale getirir. Renk paletinde ilk değer siyahtır. Farenizin sol tuşu ile palete tıklayarak paletin açılmasını sağlayabilirsiniz. Seçmek istediğiniz rengi palet üzerinden yine farenizin sol tuşu ile tıklayarak seçili hale getirebilirsiniz. Bundan sonrası için yazdığınız mesajlar seçtiğiniz renkle gösterilecektir.

Mesajlaşmayı Engelle : Oturumda bulunan kısıtlı yetkili kullanıcıların sohbet modülünü pasif hale getirir.


Özel Mesajlaşmayı Engelle : Oturumda bulunan kısıtlı yetkili kullanıcıların kendi aralarında bireysel mesajlaşmasını engeller.