Sisteme giriş yapan yönetici(ler) bilgilendirme amaçlı bir uyarıyla karşılanırlar.

Kılavuz uyarı OK tıklanarak kapatıldığında fareyi takip eden "Hazırlıklarınızı tamamladıktan sonra oturumu aktif hale getiriniz" uyarısı oturuma Devam et butonuna basılana kadar görüntülenecektir.Bu uyarı oturumun pasif olduğuna, yöneticiler dışındaki kullanıcıların oturumda yapılanları göremediğine dikkat çekme amaçlıdır.


Perculus oturumları yönetici oturumu başlatmadan önce hazırlıklarını tamamlayabilmesi amacıyla pasif başlar. Yapılabilecek hazırlıklarla ilgili detaylar diğer başlıklarda bulunabilir.


Perculus’ta her pencere taşınabilir ve boyutlandırılabilirdir. Pencereleri taşıdığınızda sistemdeki diğer kullanıcıların ekranında da aynı şekilde yer değiştirecektir. Pencereler mavi kısımlarında taşınır ve sağ alt köşelerinden boyutlandırılır.


   


Her pencerenin sağ üst köşesinde Şekil-5 de göreceğiniz bir alan mevcuttur. Bu alana tıkladığınızda pencereniz yukarı doğru bir hareketle tamamen kapanır. Pencerenin tekrar açılması için aynı alana tekrar tıklamanız gerekir. Her pencerenin sağ üst köşesindeki ok işaretine tıklanarak pencere küçültülür yine aynı ok işaretine tıklanarak pencere geri büyütülür.