Genel Tanımlamalar menüsü altında yer alan Yer Tanımı Ekle menüsü tıklanarak gelen sayfada kuruma ait tüm fiziksel mekanların ve yerlerin sistem kampüs, bina, tip ve kapasite tanımlanarak tanıtılması gerekmektedir.

Yer Tanımı işlemi yapılmadığı sürece Personele Lokasyon Bazlı Yetki atama, Ders Programı, Sınav Programı, Birebir Etüt Modülü, Nöbetçi Öğretmen Tanımlama, Öğrenci Kulüp Atama Modülü, Sınıf Arıza ve Tamir Kontrol İşlemleri kullanım dışı kalacağından çalışmayacaktır.

Yer Tanımı ekle menüsü ile tıklandığında gelen Yer Ekle sayfasından öncelikle fiziksel ilişki sırasına göre üst mekanlar tanımlanmalıdır. Örneğin herhangi bir okula ait sınıf tanımlanmadan önce mutlaka ilgili okul bina olarak tanımlanması gerekmektedir.

Üst yerlerin tanımı yapılırken bağlı oldu yer seçeneği boş bırakılarak kaydet denilmelidir. Tanımlamalarda kapasite özellikle sınıf tanımlarında bu tanımların ders ve sınav programı modülünde kullanıldığı için mutlaka doğru olarak sistem girilmesi gerekmektedir.  Üst yerlerde kapasite tahmini olarak yazılabilir.

Yapılan yer tanımları İşlemler Kolunu altında yer alan Düzenle düğmesi tıklanarak düzenlenebilir.