Ödevler menüsü altında bulunan Ödev Ekle menüsü öğrencilere ödev göndermek için kullanılmaktadır. Bu menüye tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada yer alan seçenekleri uygun şekilde doldurarak ilgili sınıf, şube veya öğrencilere ödev gönderebilirsiniz.

Ödev gönderirken gönderme kısıtı olarak okul, sınıf, şube adlarından birini yada birkaçını ( çoklu seçim yapmak için seçim yaparken mouse ile işaretlerken klavyeden Ctrl tuşu na da aynı anda basmanız yeterli olacaktır.) seçmeniz gerekmektedir. Sadece bir veya birkaç öğrenciye ödev göndermek isterseniz şube seçiminden sonra öğrenci seçimi de yapılması gereklidir.

  • Örneğin bir ödev gönderirken Okul bölümünden sadece Anadolu Lisesi seçer diğer seçimleri yapmazsanız ödev Anadolu Lisesinde kayıtlı tüm öğrencilere gönderilir.
  • Okul Bölümünden Anadolu Lisesi Sınıf bölümünden 9. Sınıflar seçip diğer seçimleri yapmazsanız, ödev Anadolu Lisesi 9. Sınıfta kayıtlı bulunan tüm öğrencilere gönderilir.
  • Okul Bölümünde Anadolu Lisesi Sınıf Bölümünde 9. Sınıf, Şube bölümünde A seçtiğinizde ödev Anadolu Lisesi 9 - A sınıfında kayıtlı tüm öğrencilere gönderilir.
  • Bu seçimde klavyeden Ctrl tuşuna basılı iken Şube bölümünde A ve B yide çoklu seçim ile seçerseniz göndereceğiniz ödev Anadolu Lisesi 9 - A ve 9 - B şubelerinde kayıtlı bulunan tüm öğrencilere gönderilir.
  • Sınıf bazında sadece bir yada birkaç öğrenciye ödev göndermek isterseniz Öğrenci bölümünde öğrenciyi seçmeniz gerekmektedir.
  • Gönderilen tüm ödevler aynı zamanda öğrencinin Velilerine de eş zamanlı olarak gönderilmektedir.

Ödev gönderirken Ödevin Konusu yazıldıktan sonra Mesaj kısmına ödevin içeriğiniz yazdıktan sonra ödevin son yapılma tarihini belirtmek için ödev bitiş tarihini girmeniz gerekmektedir. Ödev ile ilgili ek doküman göndermek isterseniz Dosya Ekle bölümünde ek olarak ek olarak göndereceğiniz dokümanları ekleyip gönder düğmesine tıkladığınızda ödev gönderme işlemi tamamlanmış olur.