001. Sisteme GirişiKAMPÜS Akıllı Okulum Okul Yönetim Sistemine kurumunuza ait alan adı ile http://kurumadi.ikampus.net/ şeklinde sisteme kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Kurum Giriş Sayfası adres bilginizi, kullanıcı adı ve parola bilgileriniz kurum bilgi işlem yetkilerinizden öğrenebilirsiniz. Görev ve yetki seviyenize göre size atanmış bulunan  menü ve ekran sayfalarını sistemde görebileceksiniz.

Kurum Bilgi İşleminiz farklı bir opsiyon seçmedi ise; sisteme ilk girişte;

 • Kullanıcı Adı:T.C. Kimlik Numarası  veya eposta adresiniz.
 • Parolanız:T.C. Kimlik Numaranız şeklindedir.002. Sisteme Giriş - Ana Sayfa

Sisteme giriş yaptığınızda görev ve yetki durumunuza göre sol tarafta ana menülerin ve ortada menülere kısa yoldan ulaşım sağlayan ve bilgi veren görselleri göreceksiniz.


Ana Sayfada solda yer alan menülere tıklayarak işlem yapmak istediğiniz sayfalara ulaşabilirsiniz. Sayfanın sol üstte ve sağ üstte yer alan adınız soyadınızın yazdığı ve fotoğrafınızın yer aldığı profil menüsüne tıklayarak sistemden çıkabilir veya kullanıcınızı düzenleyebilirsiniz.

Anasayfa (Kısa yolların olduğu Widgetlar kullanıcı tipine göre görüntülenmektedir. Veli kullanıcısı kendi öğrenci kullanıcısına ait tüm işlemleri de kendi kullanıcısı üzerinden ek işlem yapmadan görüntüleyebilmektedir.)

 • Duyurularım (Gelen ve okunan duyuru sayısını gösterir.)
 • Anketlerim (Yanıtlanan ve gelen anket sayısını gösterir.)
 • Geri Bildirimlerim (Gönderilen geri bildirim sayısını gösterir.)
 • Rezervasyonlarım (Yapılan rezervasyon sayısını gösterir.)
 • İşlem Bekleyen Evraklar (Gelen ve işlem bekleyen evrak sayısını gösterir.)
 • İşlem Bekleyen Faaliyet (Gelen ve işlem bekleyen faaliyet sayısını gösterir.)
 • Akıllı Kart Bakiyeleri (Akıllı Kartınızda yer alan bakiye miktarını gösterir. Renk ayrımı ile bakiye miktarları ayırt edebilirsiniz.  Veli kullanıcısı öğrencilerin kartlarını da görüntüler.)
 • Ödevlerim (Gönderilen ve okunan ödev sayısını gösterir.)
 • Aylık Birebir Etütlerim (Öğrenci ve Veli kullanıcısına, öğrenciye atanmış olan etüt sayısını gösterir.)
 • Öğrenci Sayısı (Kurumda kayıtlı bulunan öğrenci sayısını gösterir.)
 • Personel Sayısı (Kurumda çalışan personel sayısını gösterir.)
 • Bugün Yemekte Ne Var? (Öğün bazında günlük yemek menüsü görüntülenir.)
 • Son 20 Aktivite (Sisteme eklenen son 20 faaliyet listelenir.)
 • Çevrimiçi Kullanıcı / Günlük Toplam Kullanıcı Sayısı
 • Kullanıcı Değiştir (Sadece Admin kullanıcısında bulunan, sistemde herhangi bir kullanıcının yerine geçerek sistemi o kullanıcı gibi görüntülenmesini (login as) sağlar.)
 • Login As(Hem personel hem Veli olan kurum çalışanlarının personel ve veli hesapları arasından geçiş yapmasını sağlar.)

003. Profilim

Profilim alt menüsü altında sistem kullanıcısının yetkisine göre ulaşabileceği günlük olarak kullanılan en sık menüler alt menü olarak yer almaktadır.


004. Profilim - Duyurular

Profilim menüsü altında yer alan Duyurular alt menüsü içerisinde yer alan Duyuru Yap alt menüsü ile öğrencilere, velilere, personele ve öğrenci kulüplerine okul yönetim sistemi üzerinden duyuru gönderebilir ve alabilirsiniz.


005. Profilim - Duyurular - Duyuru Yap

Duyuru Yap menüsüne tıklayınca ekrana gelen sayfada duyuru gönderebileceğiniz 4 farklı alan yer almaktadır. 1. alan öğrencilere, 2. alan personele, 3. alan Veliye, 4. alan Öğrenci Kulüplerine hitap etmektedir.

Öğrenciye göndereceğiniz her duyuru otomatik olarak Veli kullanıcısına da ulaştırılmaktadır. O yüzden öğrenciye yönelik göndereceğiniz duyuruyu Veli bölümü seçerek tekrardan Veliye göndermenize gerek bulunmamaktadır. Sadece Veliye duyuru göndermek isterseniz Veli bölümünü kullanabilirsiniz.

Duyuru bölümünü kullanarak öğrenciye ödev göndermeyiniz bu işlem için Ödev Gönder menüsünü kullanmanız gerekmektedir.

 • Duyurular (Sistemdeki diğer kullanıcılara mesaj göndermenizi sağlar. Bir veya birden fazla dosya eki kullanabilirsiniz.)
 • Duyuru Yap (Öğrenci, Personel, Veli ve Öğrenci Kulüplerine)
 • Gelen Duyuru Kutusu (Sistemdeki diğer kullanıcılar tarafından size gönderilen mesajlar listelenir.)
 • Giden Duyuru Kutusu (Gönderdiğiniz mesajları, bu mesajların iletilip iletilmediğini ve kimlerin okuduğunu görebilirsiniz.)

Okul Yönetim Sisteminde duyuru, ödev vb. benzeri modülleri aynı şekilde çalışmaktadır. Örneğin 1. Nolu Öğrenci bölümünden öğrencilere duyuru göndereceğinizi düşünelim. Okul bölümüne sadece  Ana sınıfı  seçip sınıf, şube ve öğrenci seçmeden duyuru gönderme işlemi yaparsanız göndereceğiniz duyuru tüm  ana sınıfı   öğrencilerine ulaşacaktır.  Okul bölümünde Ana sınıfı yanında çoklu seçim yapıp başka bir okul olarak İlkokulu seçtiğinizde göndereceğiniz duyuru  ana sınıfı  ve ilkokul da okuyan tüm öğrenciler ulaşacaktır. Çoklu seçim sınıf, şube ve öğrenci seçeneklerinde de mümkündür.

Duyuru gönderirken Okul ’u Ana sınıfı  seçip, Sınıfı 6 Yaş şeklinde seçim yapıp Şube seçimi yapmazsanız göndereceğiniz duyuru Ana sınıfında bulunan tüm 6 Yaş şubelerinde gönderilecektir. Sınıf seçiminde sonra Şube olarak A Şube yi seçerseniz göndereceğiniz duyuru sadece A Şubesi öğrencilerine gönderilecektir. Şubeden sonra öğrenci veya öğrenciler seçerseniz göndereceğiniz duyuru sadece o öğrenci veya öğrencilere ulaşacaktır.

Duyuru gönderirken Konu, Mesaj ve varsa ek olarak göndereceğiniz dokümanı ekleyip gönder düğmesine tıklamanız yeterli olacaktır.


006. Profilim - Duyurular - Gelen Duyuru Kutusu

Duyuruyu gönderdiğiniz kişi veya kişiler sizden gelen duyuruyu Duyurular Menüsü altında yer alan Gelen Duyuru Kutusunda İşlemler altında yer alan Duyuru Detay düğmesine tıklayarak okuyabilirler. Aynı zamanda kullanıcılara Anasayfalarında  kaç adet duyuruları olduğunu kaçını okuyup okumadıklarını görebilirler.
007. Profilim - Duyurular - Giden Duyuru Kutusu

Duyurular Menüsü altında yer alan Giden Duyuru Kutusu menüsünü kullanarak göndermiş olduğunuz duyuruları görebilirsiniz.

İşlemler menüsü altında yer alan Duyuru Oku düğmesine tıklayarak göndermiş olduğunuz duyurunuz kim veya kimler tarafından okunduğunu, varsa ek dokümanların indirilme tarihlerini öğrenebilirsiniz.

008. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma

Profilim ana menüsü altında yer alan Ödevler alt menüsünde ödev gönderimi, gönderilen ödevlerin düzenlenmesi, gönderilen ödevlerin durumu hakkında işlemleri yapabilirsiniz.

 • Ödevler (Öğrencilere ödev göndermek için kullanılır.)
 • Ödev Ekle (Okul, Sınıf, Şube veya Öğrenci Bazlı – Tarih Kısıtı Vererek ve Dosya Eki Koyarak ödev gönderilebilir, gönderilen ödevlerin veya dosyaların ne zaman okunduğunu görülebilir, ödevler için yaptı, yapmadı, eksik yaptı işaretlemesi yapılabilir.)
 • Ödevlerim (Öğrenci, Öğretmenler tarafından gönderilen ödevleri görmek için kullanılır.)
 • Verdiğim Ödevler(Öğrencilere öğretmen tarafınızdan gönderilen ödevler görünür.)
 • Geçmiş Ödevler (Öğretmenler tarafından gönderilen ve tarihi geçmiş ödevleri görmek için kullanılır.)


009. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma - Ödev Ekle

Ödevler menüsü altında bulunan Ödev Ekle menüsü öğrencilere ödev göndermek için kullanılmaktadır. Bu menüye tıkladığınızda karşınıza gelen sayfada yer alan seçenekleri uygun şekilde doldurarak ilgili sınıf, şube veya öğrencilere ödev gönderebilirsiniz.

Ödev gönderirken gönderme kısıtı olarak okul, sınıf, şube adlarından birini yada birkaçını ( çoklu seçim yapmak için seçim yaparken mouse ile işaretlerken klavyeden Ctrl tuşu na da aynı anda basmanız yeterli olacaktır.) seçmeniz gerekmektedir. Sadece bir veya birkaç öğrenciye ödev göndermek isterseniz şube seçiminden sonra öğrenci seçimi de yapılması gereklidir.

 • Örneğin bir ödev gönderirken Okul bölümünden sadece Anadolu Lisesi seçer diğer seçimleri yapmazsanız ödev Anadolu Lisesinde kayıtlı tüm öğrencilere gönderilir.
 • Okul Bölümünden Anadolu Lisesi Sınıf bölümünden 9. Sınıflar seçip diğer seçimleri yapmazsanız, ödev Anadolu Lisesi 9. Sınıfta kayıtlı bulunan tüm öğrencilere gönderilir.
 • Okul Bölümünde Anadolu Lisesi Sınıf Bölümünde 9. Sınıf, Şube bölümünde A seçtiğinizde ödev Anadolu Lisesi 9 - A sınıfında kayıtlı tüm öğrencilere gönderilir.
 • Bu seçimde klavyeden Ctrl tuşuna basılı iken Şube bölümünde A ve B yide çoklu seçim ile seçerseniz göndereceğiniz ödev Anadolu Lisesi 9 - A ve 9 - B şubelerinde kayıtlı bulunan tüm öğrencilere gönderilir.
 • Sınıf bazında sadece bir yada birkaç öğrenciye ödev göndermek isterseniz Öğrenci bölümünde öğrenciyi seçmeniz gerekmektedir.
 • Gönderilen tüm ödevler aynı zamanda öğrencinin Velilerine de eş zamanlı olarak gönderilmektedir.

Ödev gönderirken Ödevin Konusu yazıldıktan sonra Mesaj kısmına ödevin içeriğiniz yazdıktan sonra ödevin son yapılma tarihini belirtmek için ödev bitiş tarihini girmeniz gerekmektedir. Ödev ile ilgili ek doküman göndermek isterseniz Dosya Ekle bölümünde ek olarak ek olarak göndereceğiniz dokümanları ekleyip gönder düğmesine tıkladığınızda ödev gönderme işlemi tamamlanmış olur.


010. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma - Ödevlerim

Ödevler  menüsü altında yer alan Ödevlerim alt menüsü öğrenci ve veli kullanıcılarının öğretmenler tarafından gönderilen ödevleri görmeleri için kullanılmaktadır.  İşlemler kolonu altında yer alan Ödev Detayı butonuna tıklayarak ödev içeriğini görebilirsiniz. Bitiş tarihi geçen ödevler otomatik olarak Geçmiş Ödevler menüsü altında arşivlenir.

011. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma - Verdiğim Ödevler

Ödevler  menüsü altında yer alan Verdiğim Ödevler alt menüsünde yer alan Ödev Detayı düğmesine tıklayarak öğrencilere gönderilen ödevlerin ne zaman öğrenci tarafından okunduğunu, varsa ek dosyanın öğrenci tarafında ne zaman indirildiğini görebilirsiniz.

İşlemler altında yer alan Ödev Detay’a tıklandığında aynı zamanda öğrencinin o ödev için Yaptı ve Yapmadı şeklinde işaretlemede yapabilirsiniz.


012. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma - Ödev Yapıldı / Yapılmadı DeğerlendirmesiÖdev Detay’a tıklandığında yukarıdaki pencere açılacaktır. Eğer bu ödev için Yapıldı, Yapılmadı, Belirsiz şeklinde değerlendirmede bulunmak istiyorsanız değerlendirmeyi seçip açık pencereyi sol üstte yer alan “X” işaretinden kapatmanız yeterli olacaktır. Ödevi Yapıldı olarak işaretlediğiniz tarihi ödevin yapılma tarihi olarak sisteme kayıt altına alır. Öğretmenlerin gerçekleştirdiği bu değerlendirmeyi Velilerde kendi kullanıcı hesaplarında görebilmektedir.


013. Profilim - Ödev Gönderme ve Alma - Ödev Düzenleme
İşlemler altında yer alan Ödev Düzenle düğmesine ödev içeriğinde herhangi bir değişiklik yapmak istendiğinde, tıklandığında daha önce gönderilen ödevlerin mesaj kısmında yer alan ödevle ilgili metni düzenleyebilir, bitiş tarihini değiştirebilirsiniz. Eğer tamamen yanlış bir ödev gönderdiğinizi düşünüyorsanız bu ödevin silinmesi için Okul Bilgi İşlem Birimi’ne başvurunuz. Ödev Silme yetkisi sadece Admin kullanıcısında bulunmaktadır.
014. Profilim - Anketlerim

Profilim ana menüsü altında yer alan Anketlerim menüsü ile tarafınıza gönderilen anketleri görüntüleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz.
Anketlerim menüsüne girdiğinizde İşlemler altında yer alan Anketi Yanıtla düğmesine tıklayarak anketi yanıtlayabilirsiniz. Verdiğiniz yanıtlar kimlik bilgileriniz gizli kalacak şekilde anlık olarak anket yanıtlarına kaydedilmektedir.

015. Profilim - SMS (Kısa Mesaj) Gönderme

Profilim ana menüsü altında yer alan SMS Gönder alt menüsü ile Okul Yönetim Sistemi üzerinde kaydı bulunan öğrenci, veli, personel veya kaydı bulunmayan kişilere kısa mesaj gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz kısa mesajlar Kurumunuz Adı ile gönderilmektedir.

SMS Gönderme sayfasında Duyuru ve Ödev gönderdeki gönderme kısıtı işleyişi geçerlidir. Veliye SMS göndermek için Veli Bölümü kullanılmalıdır. Öğrenci bölümü kullanarak gönderilen SMS ler varsa öğrencilerin Cep Telefonu numaralarına gönderilir.

Serbest Giriş ile Okul Yönetim Sisteminde kayıtlı olmayan kişilerin cep numaralarına mesaj gönderebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta yazacağınız numaraların başına “0”  yazmadan direkt olarak 5554443322 şeklinde numaraları yazmanızdır. Birden fazla numaraya aynı mesajı göndermek için her bir yeni numarayı yeni bir satıra yazınız.

SMS gönderimi yapacağınız kişileri seçtikten veya serbest alana numaraları yazdıktan sonra, SMS gönderilecek Firma alanından kendi kurumunuz seçilerek Mesaj kısmına mesaj metni yazarak mesajı gönderebilirsiniz.


016. Profilim - Haftalık Programım

Profilim ana menüsü altında yer alan Haftalık Programım alt menüsüne tıklandığında tüm kullanıcılar günlük olarak hafta boyunca hangi gün hangi saatte ders, sınav, etüt, vb. yükümlü oldukları program ve etkinlikleri görebilirler.

017. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel)

Sisteme yeni kullanıcı ekleme yetkisi İnsan Kaynakları ve Admin yetkisindeki kullanıcı grubunda aittir. Kurumunuza yeni personel kullanıcısı ekleme için ilgili yetkili kişilerden talepte bulunabilirsiniz.


018. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel) - Personel Bilgileri Menüsü

Yeni personel kullanıcısı eklemek için sol menüden personel modülü altında yer alan P. Kimlik Bilgileri alt menüsü tıklanmalıdır.

 • Personel Bilgileri (Kurumda çalışan personel bilgilerin sisteme girildiği sayfadır.)
 • P. Kimlik Bilgileri
 • Yeni Personel Ekle (Kimlik bilgileri girilen kişinin ikampüs kullanıcı kaydı otomatik olarak açılır, kurumda velisi olduğu öğrenciler varsa ilişkilendirilir.)

 • P. Görevlendirmeleri (Kullanıcı yetkisi için personelin görevli olduğu kadro, birim ve akademik branşlar belirtilir, görevlendirme süresi biten personelin ikampüs yetkileri otomatik olarak sona ermektedir.)

 • P. Kampüs Bilgileri (Personele kampüs yetkisi atanması)

 • P. Özlük Dosyası(Özlük dosyası ekleri dijital olarak arşivlenmesi, online özlük)

 • P. Sertifikaları (Personele ait süreli eğitim sertifikaların tip, geçerlilik tarihinin kayıt altına alındığı ve yenilenme tarih uyarısı tanımlandığı sayfadır.)

 • P. İzin Bilgisi (İzin taleplerin sisteme girildiği sayfadır.)

 • P. Kıdem Tazminatı (Seçili personelin kıdem tazminatı dökümünü verir. Sonuçların doğru görünmesi için İşe Giriş Tarihi ve işe giriş tarihinden bu yana olan tüm bordroları sisteme kayıtlı olması gereklidir.)

 • P. Checklist (Personel Özlük Dosyası Evrak Kontrol Listesi)


019. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel) - Yeni Personel Ekleme Sayfası

Yeni bir personel eklemek için mutlaka Yeni Personel düğmesi tıklanmalıdır. Gelen Sayfada personele ait tüm bilgiler özellikle T.C Kimlik No, Adı, Soyadı, Eposta Adresi, Cep Telefonu Numarası Bilgisi, İşe Giriş Tarihi, Okuldaki Lokasyonu (Yerleşkede Görev Aldığı Okul) eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Cep Telefonu bilgisi başında “0” yazılmadan 5554443322 şeklinde girilmelidir.


020. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel) - Personel Görevlendirmeleri

Yeni Personel bilgileri doldurulup kaydedildikten sonra ikinci yapılacak olan işlem Personele ait kurumunuzda üstlendiği tüm görevleri sisteme kaydedilmesi işlemidir.

Bunun için sol menüden P.Görevlendirmeleri menüsü tıklanmalıdır. Bu menü tıklandığında dikkat edilmesi gereken Ad Soyad bilgileri kısmında görevlendirmelerini kaydedeceğiniz personelin seçili gelmesidir. Burada işlem yapmak istediğinizden farklı bir personel varsa personel aradan ilgili personeli aratıp bilgilerini getirebilirsiniz.

Personele ait görevlendirmeleri kayıt altına alırken tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak doldurulması önem arz etmektedir. Birim, Kadro, Branş bilgilerinde kurumunuza uygun seçenekle bulunmuyorsa bunlar Personel Modülü altında yer alan Kadro, Birim ve Akademik Branş Tanımlamaları menüsünden sisteme tanımlanabilir.

Bir personele ait kurumunda kaç adet görevlendirme bulunuyorsa hepsini tanımlamalısınız. Bu görevlendirmelerden sadece bir adeti varsayılan (asil) görevi olabilir, diğerleri ek görevlendirme olacaktır.
Görevlendirmesi sona erdiği zaman o görev veya görevlere ait bitiş tarihinin görev düzenle düğmesi kullanılarak girilmesi gerekmektedir. Kurumunuzdan ayrılan bir personelin kullanıcısını pasife almak için atandığı tüm görevlendirmelere görev düzenle düğmesi kullanılarak bitiş tarihi girmeniz gerekmektedir.


021. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel) - Personel Ek Bilgileri

Görevlendirmesi kaydedilen personelin bir sonraki aşamada P. Ek Bilgileri menüsüne tıklanarak personelin çalıştığı yerleşke (kampüs) veya yerleşkeler (kampüsler) tanımlanmalıdır. Bu tanımlama yapılmazsa personel o yerleşkeye ait hiç bir veriyi sistem üzerinden görme yetkisine sahip olamaz.

P. Ek Bilgileri menüsüne tıklandığında gelen sayfada öncelikle işlem yapılmak istenilen personelin bilgileri kontrol edilmeli (Ad Soyad, T.C. Kimlik No.) daha sonra kampüs seçeneğinden hangi kampüse ait veriler üzerinden yetki verilmek isteniyorsa o kampüs seçilip kaydet tıklanmalıdır.

Kurumunuza ait yeni kampüsleri sol menüde yer alan Genel Tanımlamalar menüsü altında yer alan Kampüs Ayarları ---> Kampüs Ekle alt menüsünden sisteme tanımlayabilirsiniz.


022. Yeni Kullanıcı Ekleme (Personel) - Kullanıcı Grubu Yetkisi Verme

Son olarak yeni eklediğiniz personele sistemde hangi sayfaları veya menüleri üzerinde işlem yapma yetkisi vereceğinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Personelinize kullanıcı yetkisi vermek için sol menüden Admin Ayarları Ana menüsü altından yer alan Kullanıcı Ayarları ----> Kullanıcı Listesi alt menüsüne tıklamanız gerekmektedir.

 • Kullanıcı Grubu Yetkilendirme (Sistemde tanımlı olan kullanıcı gruplarına (admin, öğrenci, veli, müdür, vb.)  iKampüs sayfaları için görüntüleme ve işlem yapma yetkilerini tanımlamaya sağlayan sayfadır.)

 • Kullanıcı Listesi menüsüne tıklandığında ekran gelen sayfada kullanıcı yetkisi verilecek personel aratılarak bulunur ve İşlem Kolunda yer alan Kullanıcı Düzenle düğmesi tıklanır.

 • Kullanıcı Düzenle Sayfasından yeni eklenen personelin görevine göre var olan K ullanıcı Grubu yetkilerinden bir veya birkaçı seçilip kaydet tıklanır.

 • Kullanıcı Gruplarının sahip olduğu sayfa ve menü yetkileri Admin Ayarları menüsü altında yer alan Kullanıcı Grubu Yetkilendirme alt menüsünden değiştirilebilir.

En çok kullanılan personellerin sahip olması gereken yetkiler aşağıdaki gibidir:

 • Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları: Öğretmen ve Okul Müdür Kullanıcı Grup Yetkisi·         Öğretmen: Öğretmen Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Rehberlik Bölümü Öğretmeni: Öğretmen ve Rehberlik Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Anaokulu Öğretmeni: Öğretmen ve Anaokulu Öğretmeni Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Genel Müdür, YKK Bşk., Kurucu Temsilcisi: Yönetim Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Sağlık Personeli: Personel ve Sağlık Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Güvenlik Personeli: Personel ve Güvenlik Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Yönetici Asistanı: Personel ve Yönetici Asistanı Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Sistem Genel Yöneticisi: Admin Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Bilişim Personeli: BT Personeli Kullanıcı Grup Yetkisi
 • İnsan Kaynakları Personeli: Personel ve İnsan Kaynakları Kullanıcı Grup Yetkisi·         Muhasebe Birimi Personeli: Personel ve Muhasebe Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Finans Birimi Personeli: Personel ve Finans Kullanıcı Grup Yetkisi
 • İdari Müdür: Personel ve İdari Müdür Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Kantin Yetkilisi: Kantin Yetkilisi Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Kantin Personeli: Kantin Personeli Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Servis Yetkilisi: Servis Yetkilisi Kullanıcı Grup Yetkisi
 • Servis Personeli: Servis Personeli Kullanıcı Grup Yetkisi

Bu yetkilerin dışında yetkili kişilere ek olarak Rezervasyon Onay, Birim Sorumlusu, Bölüm (Zümre) Başkanı yetkileri görevlendirmelerine bağlı olarak ek yetki olarak verilebilir.

Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri ile Veli ve Öğrenci Kullanıcıları otomatik olarak açılmakta ve yetkilendirilmektedir.


023. Admin Ayarlar - Admin / Sistem Ayarları / Sistem Kurulumu

 • Sistem Ayarları (Genel Sistem Ayarlarını tanımlamaya yarayan sayfalardır.)
 • Sistem Kurulumu (Eğitim Kurumu bilgileri, arama motorları için başlık, açıklama, anahtar kelimeler, kurum iletişim epostası, telefon, faks bilgileri, sistem url bilgisi ve Google analitik izleme kodunun tanımlandığı sayfadır.)

024. Admin Ayarlar - Admin / Sistem Ayarları / Logo Yükleme

 • Logo ve Kurulum (Kurum Logo, Favicon, iKampüs için kurumsal renk tanımlamaların yapıldığı sayfadır.)

025. Admin Ayarlar - Admin / Sistem Ayarları / Okul İşleyiş

 • Okul İşleyiş (Aktif Yıl, Aktif Muhasebe Yılı, Aktif Eokul Yılı, Ön Kayıt Bilgilendirme, Öğrenci Kulüp Öğrenci Seçim Sayısı, Erken Kayıt Başlangıç, Kesin Kayıt Başlangıç ve Bitiş Tarihleri, Sözleşme İade Bedeli Yüzdesi, Turnike Kontrolleri ve Şifre Değiştirme Sıklığı bilgilerinin tanımlandığı sayfadır.)

 • Yardım Dökümanları (Kullanıcı yardım dokümanlarının tanımlandığı sayfadır.)026. Genel Tanımlamalar

Bu menü altından iKAMPÜS Akıllı Okulum Okul Yönetim sistemin kullanıma başlanabilmesi için kuruma özgü olan genel tanımlamalar gerçekleştirilmektedir.


027. Genel Tanımlamalar - Eğitim Kurumu Ayarları / Eğitim Kurumu Ekleme

 • Eğitim Kurumu Ayarları
 • Eğitim Kurumu Ekle (Eğitim Kurumu Ticari Firma bilgilerini eklemeye yarar.)
 • Eğitim Kurumu Listesi (Eğitim Kurumlarını listelemeye yarar.)028. Genel Tanımlamalar - Kampüs Ayarları / Kampüs Ekleme

 • Kampüs Ayarları
 • Kampüs Ekle (Tanımlanan Eğitim kurumlarına kampüs eklemeye yarar.)
 • Kampüs Listesi (Kampüsleri listelemeye yarar.)029. Genel Tanımlamalar - Okul Ayarları / Okul Ekleme

 • Okul Ayarları
 • Okul Ekle (Tanımlanan Kampüslere Okul eklemeye yarar.)
 • Okul Listesi (Okulları listelemeye yarar.)030. Genel Tanımlamalar - Fiziksel Yer Tanımı Ekleme

Genel Tanımlamalar menüsü altında yer alan Yer Tanımı Ekle menüsü tıklanarak gelen sayfada kuruma ait tüm fiziksel mekanların ve yerlerin sistem kampüs, bina, tip ve kapasite tanımlanarak tanıtılması gerekmektedir.

Yer Tanımı işlemi yapılmadığı sürece Personele Lokasyon Bazlı Yetki atama, Ders Programı, Sınav Programı, Birebir Etüt Modülü, Nöbetçi Öğretmen Tanımlama, Öğrenci Kulüp Atama Modülü, Sınıf Arıza ve Tamir Kontrol İşlemleri kullanım dışı kalacağından çalışmayacaktır.

Yer Tanımı ekle menüsü ile tıklandığında gelen Yer Ekle sayfasından öncelikle fiziksel ilişki sırasına göre üst mekanlar tanımlanmalıdır. Örneğin herhangi bir okula ait sınıf tanımlanmadan önce mutlaka ilgili okul bina olarak tanımlanması gerekmektedir.

Üst yerlerin tanımı yapılırken bağlı oldu yer seçeneği boş bırakılarak kaydet denilmelidir. Tanımlamalarda kapasite özellikle sınıf tanımlarında bu tanımların ders ve sınav programı modülünde kullanıldığı için mutlaka doğru olarak sistem girilmesi gerekmektedir.  Üst yerlerde kapasite tahmini olarak yazılabilir.

Yapılan yer tanımları İşlemler Kolunu altında yer alan Düzenle düğmesi tıklanarak düzenlenebilir.


031. Genel Tanımlamalar - Sözleşme Bedeli Ayarları  / Sözleşme Bedeli Ekleme

 • Sözleşme Bedeli Ayarları
 • Sözleşme Bedeli Ekle (Kayıt sözleşmesinde gösterilen ücretleri aktif yıl için tanımlamaya yarayan sayfadır. Öğrenim, Yemek, Etüt, Servis, Kıyafet vb. gibi)
 • Sözleşme Bedeli Listesi (Tanımlanan sözleşme bedellerinin listelendiği sayfadır.)


032. Genel Tanımlamalar - Para Tipi Ayarları  / Para Tipi Ekleme

 • Para Tipi Ayarları
 • Para Tipi Ekle (Muhasebe için para tipi tanımlamaya yarar. Öğrencilerin ücretlerini öderken veya ödeme planı yaparken buradan tanımlanmış para tipleri seçilir.)
 • Para Tipi Listesi (Daha önce tanımlanmış para tiplerini listeler.)


033. Genel Tanımlamalar - Banka Ayarları  / Banka Ekleme

 • Banka Ayarları
 • Banka Ekle (Muhasebe için bankaları tanımlamaya yarar. Öğrencilerin ücretlerini tahsilatları banka ile alınırken buradan tanımlanmış banka tipleri seçilir.)
 • Banka Listesi (Daha önce tanımlanmış bankaları listeler.)


034. Genel Tanımlamalar - Okul Ücreti Tanımlama  / Sözleşme Bedelleri Tanımlama

Okul Ücreti Tanımlama (Kampüs bazında eğitim kurumunda yer alan okullara ait öğrenim, yemek, servis, kıyafet, kahvaltı, etüt, vb. ücretlerin yıl bazında tanımlandığı sayfadır.)
035. Genel Tanımlamalar - Ödeme Tipi Ayarları / Ödeme Tipi Ekleme

 • Ödeme Tipi Ayarları
  • Ödeme Tipi Ekle (Muhasebe için Nakit, Çek, Senet, Kredi Kartı, Ödeme Emri, KMH, Cari, Havale vb. ödeme tipleri Muhasebe Kodu ile birlikte banka çalışma koşulları öteleme, komisyon oranları ile birlikte tanımlanır
  • Ödeme Tipi Listesi (Daha önce tanımlanmış ödeme tiplerini listeler.)

036. Genel Tanımlamalar - İndirim - Burs Ayarları / İndirim Ekleme

 • İndirim Burs Ayarları
  • İndirim Burs Ekle (İndirim ve Bursları TL Tutarı veya % oranı şeklinde tanımlandığı sayfadır.)
  • İndirim Burs Listesi (İndirim ve Burs Listelemeye yarar.)


037. Genel Tanımlamalar - Sınıf Ayarları / Sınıf Ekle

 • Sınıf Ayarları
  • Sınıf Ekle (Sınıf eklemeye yarar.)
  • Sınıf Listesi (Var olan sınıfları listeler.)


038. Genel Tanımlamalar - Şube Ayarları / Şube Ekle

 • Şube Ayarları
  • Şube Ekle (Sınıflara şube eklemeye yarar.)
  • Şube Listesi (Var olan sınıfların şubelerini listeler.)039. Genel Tanımlamalar - Yıllık Eğitim Takvimi Ekleme

Yıllık Eğitim Takvimi (Eğitim takviminde yer alan eğitim yapılan günlerin ay bazında sisteme girildiği sayfadır.)

040. Genel Tanımlamalar - Zaman Tanımlamaları / Eğitim Yılı Zaman Ekleme

 • Eğitim Yılı Zaman Tanımlamaları
  • Eğitim Yılı Zaman Ekle (iKAMPÜS sisteminde aktif eğitim yılını, başlangıç ve bitiş değerlerinin eklendiği sayfadır.)
  • Eğitim Yılı Zaman Listesi (iKAMPÜS sisteminde tanımlanan aktif eğitim yıllarını, başlangıç ve bitiş değerlerinin listelendiği sayfadır.)


041. Genel Tanımlamalar - Günlük Yemek Listelerini Ekleme

Genel Tanımlamalar menüsü altında yer alan Günlük Yemek Listesi Girişi  menüsü tıklanarak gelen sayfada kuruma ait kampüsler için günlük yemek menüleri öğün bazında tanımlanarak Okula Yönetim Sistemi ana sayfasında tüm kullanıcılara günlük olarak gösterilebilir.

Öğün bazında girilen yemek listeleri aşağıdaki şekilde tüm kullanıcılara ana sayfada gösterilir.

042. Kayıt İşlemleri

 • Kayıt İşlemleri (Dış veli için ön kayıt görüşmesi ve yeni öğrenci kaydı, iç veli için ön kayıt görüşmesi ve kayıt yenileme işlemlerinin  yapıldığı modüldür.)
  • Ön Kayıt Görüşmesi Ekle (Dış veli ile kayıt hakkında yapılan ilk görüşme bilgilerinin yer aldığı – CRM sayfasıdır. Ön kayıt öncesi veli ile yapılan görüşmeyi kaydetmek için kullanılır.)


043. Kayıt İşlemleri - Yeni Kayıt / Ön Kayıt Görüşmesi Ekleme
 • Ön Kayıt Görüşmesi Listesi (Ön kayıt görüşmesi olumlu, olumsuz veya bekleme olarak değerlendirildiği ve yapılan veri görüşmelerini listeleyen sayfadır.)
  • Ön Kayıt Görüşmesi Düzenle
  • Ön Kayıt Görüşmesi Sil

044. Kayıt İşlemleri - Yeni Kayıt / Ön Kayıt Görüşmesi Rehberlik Değerlendirme

 • Rehberlik Değerlendirme Sonuç (Kayıt yaptıracak öğrenci hakkında rehberlik biriminin değerlendirme yaptığı ekrandır.)

045. Kayıt İşlemleri - Yeni Kayıt / Ön Kayıt Görüşmesi Sonuçlandırma

 • Ön Kayıt Görüşmesi Sonuç (Dış Veliye kayıt ile ilgili ücret bilgisi, ödeme koşulları ve indirim teklifinin sunulduğu – CRM ekranıdır. İlgili Okul Yetkililerinin Öğrenci Kayıt Durumunu Görüşüp Sonuçlandırdığı Sayfadır.)
046. Kayıt İşlemleri - Yeni Kayıt / Yeni Öğrenci Kaydı

 • Yeni Öğrenci Kaydı (Dış veli ile yapılan ön kayıt görüşmesi olumlu sonuçlanan öğrencinin kaydının yapıldığı ekrandır. Bu bilgiler öğrenci işleri ve muhasebe birimlerine anlık olarak aktarılır. Yeni Öğrenci Kaydı İşlem Sayfasıdır. Okula ilk defa kayıt olacak öğrenciler için kullanılmaktadır.)

 • Kayıt Yenileme (Öğrenci Yeni Dönem / Yıl Kayıt Yenileme İşlemlerinin Yapıldığı Sayfadır.)
047. Kayıt İşlemleri - Kayıt Yenileme Ön Görüşmesi
048. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri

Öğrenci (Öğrenci Kayıt, Sözleşme, Muhasebe, Not, Devamsızlık, Muayene, Akıllı Kart, Kulüp, Kütüphane Bilgileri)

Aşağıdaki ekranların tamamında öğrenci arama, öğrenci özet bilgi, geçmiş yıl ücret ve indirim bilgileri, kayıt yenileme veya yeni kayıt ön görüşme bilgileri, iKAMPÜS  öğrenci muhasebesi ve genel muhasebe (netsis, mikro, vb.) bilgileri karşılaştırmaları olarak görüntülenmektedir.


049. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci İletişim Bilgileri

Ö. İletişim (Öğrenci İletişim Bilgileri gösteren sayfa)

050. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Kimlik Bilgileri

Ö. Kimlik (Öğrenci Kimlik, Kayıt Tarihi, Diploma No – Tarih Bilgilerini gösteren sayfa)

051. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Dönem Bilgileri

Ö. Dönem (Öğrenci Eğitim Dönemi, İlişkili Sınıf, Kayıt Durumu, KMH Durumu, Muhasebe Durumu, Servis Kullanıp Kullanmadığı, Okuldan Ayrılma, Mezuniyet Bilgilerini gösteren sayfadır)

052. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Sınıf Bilgileri

053. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Veli İletişim Bilgileri

Veli İletişim (Öğrenci Veli İletişim Bilgilerini Gösteren Sayfadır.)

054. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Sözleşme Bedeli Tanımlama

Ö. Söz. Bedeli Tanım (Öğrenim, Yemek, Kırtasiye, Servis gibi Öğrenci Ücret Tanımlama Sayfasını Gösteren Sözleşme tanımlama sayfasıdır.)
055. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Sözleşme İndirim / Burs Tanımlama

Ö. İndirim Tanım (Sözleşmeye göre öğrenci kaydında İndirim Tipi, Tutarı veya Yüzdesi Tanımlama)056. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Ödeme Planı Oluşturma

Ö. Ödeme Planı (Sözleşmeye Göre, Ödeme Şekli Tipi, Ödeme Şekli, İşlem Tutarı, İşlem Tarihi tanımlama, MEB Kayıt Sözleşmesi Yazdırma, Muhasebe Bilgilerini Görme sayfasıdır.)057. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Sözleşme Yazdırma
058. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Örnek Öğrenci Sözleşmesi059. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Tahsilat Bilgileri

Ö. Tahsilat Bilgileri (Sözleşme Bedeli Tipine göre Tahsilat Tarihi, Yevmiye Fişi Tarihi, Tahsilat Tipi, Ödeme Şeklini gösteren ve kontrol edildiği sayfadır.)
060. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Fatura Bilgileri

Ö. Fatura Bilgileri (E-Arşiv ve E-Fatura şeklinde fatura düzenlenebilir ve düzenlenen tüm faturalar sistemden takip edilir.)

061. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Banka KMH İşlemleri (Admin Ayarları)

 • KMH
  • KMH Ödemesi Aktar (Bankaların göndermiş olduğu excel formatındaki KMH dosyasının iKampüs Öğrenci Muhasebesine yüklendiği sayfadır.)
  • KMH Ödemeleri Listesi (KMH Ödemelerinin tahsilat tarihi, tahsilat durumu, ve tutar bilgilerinin Listelendiği Sayfadır.)062. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Öğrenci Teşvik Tanımlamaları (Genel Tanımlamalar)

 • Teşvik Tanımlamaları
  • Teşvik Aktarımı (MEB, Teşviklerin Excel ile iKAMPÜS öğrenci muhasebesine aktarıldığı sayfadır.
  • Teşvik Listesi (Yıllık Teşvik Alan Öğrencilerin Listesini Görüntüleyen Sayfadır.)063. Öğrenci Ön Muhasebe İşlemleri - Ön Muhasebe Kayıtlarını Genel Muhasebe Programlarına Aktarma (Admin Ayarları)

 • Genel Muhasebe Programı İşlemleri
  • Netsis / Mikro Aktarımı (Seçili öğrencinin iKampüs Sistemi üzerindeki Cari Kart, Sözleşme, Ödeme Planı, Tahsilat, Fatura gibi ön muhasebe bilgilerini genel muhasebe programına web servis aracılığı ile aktarımın sağlandığı sayfadır.)

  • KMH Netsis / Mikro Aktarımı (Öğrencilerin KMH Ödemelerini Genel Muhasebe programlarına web servis aracılığı ile aktarma sayfasıdır.)

  • Netsis / Mikro Transfer Logları (Genel Muhasebe Aktarım Loglarını Görüntüleyen Sayfadır.)

  • Fatura İşlemleri
   • Tek Fatura Aktarımı (Genel Muhasebe Programları Tek Öğrenci için fatura aktarımının yapıldığı sayfadır.)
   • Toplu Fatura Aktarımı (Genel Muhasebe Programlarına Öğrenci Faturalarının Toplu olarak aktarıldığı sayfadır.)

064. Ders Programı Modülü

Bu modül altında ders programın sistemde görüntülenmesi için gerekli olan tanımlar ve atamalar gerçekleştirilmektedir. Hazırladığınız ders programlarının iKAMPÜS Akıllı Okulum Okul Yönetim Sistemi içerisinde yer alması için aşağıda yer alan başlıklardaki adımları sırası ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


065. Ders Programı Modülü - Ders Saatlerini Tanımlama

Ders Programı ModülüMenüsü altında yer alan Ders Saat Tanımları alt menüsünden kurumunuzda faaliyet gösteren tüm okulların günlük ders saatlerini ve ders sürelerinin tanımlanması gerekmektedir.  Ders Saat Tanımlamaları menüsüne tıklayınca aşağıdaki sayfa ekrana gelecektir.

 • Ders Saat Tanımlamaları
  • Ders Saati Ekle (Okul bazlı olarak günlük ders saatlerin başlangıç, bitiş saatlerinin sisteme eklendiği sayfadır.)
  • Ders Saat Listesi (Sisteme tanımlanan ders saatleri okul bazlı olarak listelendiği sayfadır.)

Ders Saati Ekle sayfasında eğer Okul Yönetim Sistemini kullanan tüm okulların ders başlangıç ve bitiş saatleri aynı ise Okul Seç'te çoklu seçim yaparak tüm okulların ders saat başlangıç ve bitişlerini tek seferde tanımlayabilirsiniz. Eğer okulların ders saati başlangıç ve bitiş saatleri farklı ise her biri ayrı ayrı tanımlanmalıdır.

Tanımlanan Ders Saatleri Ders Saat Listesi menüsüne tıklanarak açılan ders saatleri sayfasından istenildiği takdirde düzenleme veya silme işlemi gerçekleştirilebilir.

066. Ders Programı Modülü - Ders Tanımlamalarını Gerçekleştirme

Okul Yönetim Sistemine Ders Saatleri tanımlandıktan sonra 2. olarak kurumunuza ait okullarda verilen dersleri tanıtmanız gerekmektedir. Ders Programı Modülü menüsü altında yer alan Ders Menüsü altında yer alan Ders Ekle düğmesi ile sisteme dersleri tanımlayabilir Ders Listesi düğmesi ile sisteme tanımlanan dersler üzerinden düzenleme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Ders
  • undefinedDers Ekle(Ders Adı, Kodu, Kredi Saatinin eklendiği sayfadır.) undefined
  • undefinedDers Listesi (Sisteme eklenen derslerin listelendiği sayfadır.) undefined
Ders tanımlama da önemli olan kurumunuzda verilen okullara ait her bir ders için o dersin kodu belirlenirken bir standart oluşturulmasıdır. Örneğin Ortaokul 5. Sınıflardaki Matematik Dersi için Kod olarak ORT-501, Türkçe Dersi için kod olarak ORT-502 vb kodların belirlenirken ayı derslerin Anadolu Lisesinde olduğu varsayıldığında Lise 9. Sınıflar da Matematik için  ANL-901, Türkçe için se ANL-902 vb. şeklinde belirlenebilir. Uygulama olan dersler için Uygulama Saat Kredisinde sisteme tanıtılması gerekmektedir. Sisteme Ders Listesi düğmesi ile sisteme tanımlanan dersler üzerinden düzenleme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.


undefined
undefined
undefined
undefined
undefined067. Ders Programı Modülü - Verilen Ders Tanımlarını Gerçekleştirmeundefinedundefined
undefined
Kurumunuza bağlı okullarda hangi dersin hangi öğretmen tarafından verildiğini sisteme tanıtmak için undefinedDers Programı Modülü menüsü altında yer alan undefinedVerilen Ders alt menüsünde yer alan undefinedVerilen Ders Ekle düğmesini kullanmalısınız.  Verilen Ders ekle sayfasında kurumunuzda hangi dersin hangi okul, sınıf ve şubede hangi öğretmen tarafından verildiğini sisteme tanımlayabilirsiniz. undefined
undefined
  undefined
 • undefinedVerilen Dersundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedVerilen Ders Ekle (Derslere ait okul – sınıf – şube – dersi veren öğretmen bilgilerinin tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedVerilen Ders Listesi (Kampüs bazında verilen derslerin listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Verilen Ders ekle sayfasında seçtiğiniz ders için Öğretmen Seçebilmeniz için Personel Modülü altında, Öğretmen olarak görevlendirilmesini yaptığınız yaptığınız personellerin ders verdikleri undefinedundefinedakademik branşlarınundefinedundefinedP.Görevlendirme menüsünden doğru ve eksiksiz olarak tanımlanması gerekmektedir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined068. Ders Programı Modülü - Öğretmen ve Sınıf Bazında Ders Programı Kısıtlarını Girmeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Ders Programı için öğretmen veya sınıf bazında belirtilen gün ve saatte ders yapılıp yapılmaması konusunda idareye bildirilmiş kısıtlar varsa bu kısıtları, undefinedDers Programı Modülü altında yer alan undefinedDers Programı Kısıtları alt menüsü undefinedDers Program Kısıt Ekle ‘ye tıklayarak ulaşacağınız sayfadan gerçekleştirebilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedDers Program Kısıtlarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedDers Program Kısıt Ekle (Öğretmen veya Sınıf bazlı gün ve saat bazında kısıtların tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedDers Programı Kısıt Listesi (Ders Programı kısıtlarının listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Ders Programı Kısıt Ekle sayfasında Öğretmen veya Sınıf bazında belirtilen öğretmen veya sınıf için seçtiğiniz gün ve ders saatinde öğretmenin veya sınıfın ders atanmaya uygun olup olmadığını kısıt türü olumlu veya olumsuz olarak belirterek kayıt altında alabilirsiniz. Kayıt altına aldığınız kısıtları undefinedDers Programı Kısıt Listesi düğmesine tıklayarak düzenleyebilir veya silebilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined069. Ders Programı Modülü - Ders Programı Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Lokasyon (Sınıf), Ders Saati, Ders Tanımı, Verilen Ders Tanımı, Ders Programı Kısıtların sisteme sırasıyla girdikten sonra undefinedDers Programı Modülü menüsü altında yer alan undefinedDers Programı alt menüsüne tıklayarak okul, sınıf ve şube bazında hazırlamış olduğunuz haftalık ders programlarını sisteme gireceğiniz Ders Programı ekle sayfasına ulaşabilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedDers Programı Ekle (Ders programında yer alan derslerin haftalık ders programına tanımlandığı sayfadır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Bu sayfada sırasıyla Okul, Sınıf, Şube, Verilen Ders, Sınıf Lokasyonu, Gün ve Ders saati seçilerek haftalık programa eklenmelidir.  Kaydet düğmesi tıklandığında sisteme girilen ders programı verisi öğretmen, öğrenci ve velinin haftalık programında görünüyor hale gelecektir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Sisteme ders programı kaydedildiği zaman aynı sayfada aşağıdaki şekilde görüntülenecektir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Ders Programı Ekle sayfasında yer alan undefinedtakvimi getir düğmesi ile sisteme kayıtlı bulunan ders programı bilgilerini öğretmen, lokasyon, okul - sınıf - şube bazlı sorgulayarak ekrana getirebilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined070. Sınav Programı Modülüundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Öğretmenler eğitim öğretim dönemi içerisinde öğrencilere uygulayacakları sınavların  tarih ve saat bilgilerini sisteme girerek veli ve öğrencilerin profilleri altında yer alan haftalık programda görmelerini sağlayabilirler. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedSınav Programı Modülüundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedSınav Ekle (Derslere ait sınav programın sisteme tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedSınav Listesi (Sisteme tanımlanan sınavların listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined071. Sınav Programı Modülü - Sınav Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedSınav Programı Modülü menüsü altında yer alan undefinedSınav Ekle alt menüsü tıklandığında sınav ekleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Zorunlu alanları doldurarak kaydet düğmesine tıkladığınızda sınav sisteme kaydedilmiş olacaktır. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined072. Sınav Programı Modülü - Sınav Listesi Almaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Okul Yönetim Sistemine kaydettiğiniz sınavlar üzerinden değişiklik yapmak, silmek veya sınav için sınav yoklama listesi almak isterseniz undefinedSınav Programı Modülü menüsü altında yer alan undefinedSınav Listesi menüsü kullanabilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Bu sayfadaki sınav listesini PDF olarak yazdırabilir. undefinedSınav Listesi Al düğmesine tıklayarak sınav için yoklama listesi alabilirsiniz. undefinedSınav Düzenle ile kayıtlı veriyi düzenleyebilir. undefinedSınav Sil ile kayıtlı veriyi silebilirsiniz. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined073. Birebir Etüt Modülüundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Bu modülde ders bazında etüt dersi konuları sisteme eklenerek, etüt dersi alan öğrenciye ve öğretmene haftalık program üzerinden atama gerçekleştirilebilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined074. Birebir Etüt Modülü - Birebir Etüt Konu Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedBirebir Etüt Modülümenüsü altında yer alan undefinedBirebir Etüt Konu Ekle alt menüsü ile dersler için etüt konularının eklenmesi gerçekleştirilebilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedBirebir Etüt Konuundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedBirebir Etüt Konu Ekle (Ders bazında etüt verilecek konuların tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedBirebir Etüt Konu Listesi (Ders bazında tanımlanan etüt konuların listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedBirebir Etüt Konu Listesi menüsü ile etüt konuları eklenen dersler düzenlenebilir veya silinebilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined075. Birebir Etüt Modülü - Birebir Etüt Ders Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Birebir Etüt Ders Menüsü ile öğrenciye ilgili ders ve konu bazında etüt dersi ataması gerçekleştirilmektedir. undefinedBirebir Etüt Ders menüsü altında yer alan undefinedBirebir Etüt Ders Ekle alt menüsüne tıklanarak Etüt Dersi ekleme sayfasına ulaşılabilir. Bu sayfada ilgili alanlar doldurularak etüt dersi ataması gerçekleştirilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined076. Akıllı Geçiş Modülüundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
iKAMPÜS Akıllı Geçiş Modülü ile kurumunuzda bulunan turnike geçiş sistemleri, kartlı kapı geçiş sistemleri, personel devam kontrol sistemleri vb. tüm kartlı sistemlerin işletilmesi sağlanmaktadır. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined077. Akıllı Geçiş Modülü - Kart Tipi Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Akıllı Geçiş Modülü altında yer alan undefinedKart Tipi Tanımlamaları ana menüsü altında yer alan undefinedKart Tipi Tanımlama menüsü altında yer alan undefinedKart Tipi Ekle ile Akıllı Geçiş Modülünde kullanılacak öğrenci, veli, personel ve ziyaretçi vb. kart tipleri tanımlanabilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedKart Tipi Tanımlamalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedKart Tipi Ekle(Sistemde yetki verilecek kart kullanıcı tiplerinin tanımlanmasının gerçekleştirildiği sayfadır; öğrenci, öğretmen, personel, veli, ziyaretçi hizmetli, dış veli, güvenlik, kulüp üyesi, kurs katılımcısı, idari personel, kantin personeli, servis personeli vb.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedKart Listesi (Tanımlı kart tiplerinin raporlanması, düzenlenmesi ve silinmesinin gerçekleştirildiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKart Tipi Tanımlama menüsü altında yer alan undefinedKart Tipi Listesi ile sisteme tanımlanan kart tipleri listeleri görüntülenebilir. Görüntülenen kart tipleri düzenlenebilir veya silinebilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined078. Akıllı Geçiş Modülü - Kart Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKart Tanımlamaları menüsü altında yer alan undefinedKart  Ekle ile Akıllı Geçiş Modülünde yetkilendirilecek öğrenci, veli, personel ve ziyaretçi vb. kartları; bilgisayara bağlanan iKAMPÜS kart okuyucusuna okutularak sisteme Kart No’ları tanıtılabilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
Kartlar sisteme ilk tanıtılırken Kart Asıl No, Kart Yedek No ve Kart Bakiyesi boş bırakılmalıdır. Kaydet butonuna basılmadan önce undefinedAktif mi? kısmında undefined Evet in seçili olması gerekmektedir. undefinedHayır seçili olduğunda kart sisteme tanımlanır fakat sistemde pasif olarak yer alır. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedKart Tanımlamalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedKart Ekle (Kart sahibi, kart tipi, kart no, kart bakiyesi, aktiflik ve pasiflik tanımlamaların yapıldığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedKart Listesi (Tanımlı kartların düzenlenmesi, silinmesi ve raporlanmasının gerçekleştirildiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKart Tanımlamaları menüsü altında yer alan undefinedKart Listesi ile Akıllı Geçiş Modülünde kart tanımlanan kişilere ait kartların durumları listelenebilir, düzenlenebilir veya silinebilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKart Düzenleye tıklandığında kart bilgileri düzenlenecek olan kullanıcın kart bilgileri ekranına ulaşılarak gerekli düzenlemeler yapılabilir. undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined079. Akıllı Geçiş Modülü - Terminal Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedTerminal Tipi Tanımlamalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedTerminal Tipi Ekle (Akıllı Geçiş Sisteminde Kullanılacak Turnike, Kart Okuyucu, Kapı, POS PC, vb. Terminallerin Tiplerini Tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedTerminal Tipi Listesi (Akıllı Geçiş Sisteminde Kullanılacak Terminalleri Listeleyen sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined080. Akıllı Geçiş Modülü - Terminal Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedTerminalundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedTerminal Ekle (Akıllı Geçiş Sisteminde Kullanılacak Terminalleri Kampüs Bazlı (Turnike, Kapı, Kart Okuyucu, Kapı, POS PC, İç Kapı vb.) olarak terminal adı, no, IP ve MAC adresi girerek Tanımlamayı Sağlar. undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedTerminal Listesi (Akıllı Geçiş Sisteminde Kullanılacak Terminalleri Listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined081. Akıllı Geçiş Modülü - Terminal Grup Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedTerminal Grup Tanımlamalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedTerminal Grubu Ekle (Terminal Gruplarını nokta bazında Tanımlamasının yapıldığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedTerminal Grup Listesi (Terminal Gruplarını Listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined082. Akıllı Geçiş Modülü - Terminal Grup İlişkisi Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedTerminal Grup İlişkisiundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedTerminal Grup İlişki Ekle (Terminalleri Gruplara Atamasının yapıldığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedTerminal Grup İlişki Listesi (Terminal Grup İlişkinin tanımlandığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined083. Akıllı Geçiş Modülü - Kart Yetki Tanımlamalarıundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedKart Yetki Tanımlamalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedKart Yetki Ekle (Okul, Sınıf, Şube, Kart Tipi ve Kişiye Göre terminal grup veya terminal bazlı sürekli veya belirli zamanlar için gün ve saat bazında geçiş yetkisi verilmesi) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedKart Yetki Listesi (Kartların Terminal bazlı yetkilendirmelerinin listeleneceği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined084. Akıllı Geçiş Modülü - Tarih Bazlı Turnike Geçiş Grafiğiundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined085. Akıllı Geçiş Modülü - Geçiş Hareket Listesi / Raporuundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedGeçiş Hareket Listesi (Personelin son 30 günlük geçiş hareket detaylarını görüntüleyemediği sayfadır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined086. Akıllı Harcama Modülü - Firma Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Ayarlarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedFirma Ekle (Harcama Sistemini Kullanacak Firmaları Eklemeye Yarar.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedFirma Listesi (Harcama Sistemini Kullanan Firmaları Listeler.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined087. Akıllı Harcama Modülü - Firma Personel Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Personel Ayarlarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedFirma Personel Ekle (Kurum bazında yer alan firmalarda çalışan personellerin sisteme tanımlanmasının yapıldığı sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedFirma Personel Listesi (Kurum bünyesindeki firmalara ait personellerin listelendiği sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined088. Akıllı Harcama Modülü - Firmaya Terminal Atamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirmaya Terminal Atamaundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedFirmaya Terminal Atama (Satış işlemi için firmalara POS – PC, Kart Okuyucu vb. terminallerin atanması gerçekleştirilir.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedFirma Terminal Listesi (Firmaların Terminallerini Listeleyen sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined089. Akıllı Harcama Modülü - Firma İndirim Anlaşması Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma İndirim Anlaşmalarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedFirma İndirim Anlaşması Ekle (Firmalara Özel Kart Tipine göre (Personel, Veli, Öğrenci vb.) TL Tutar veya % olarak ürün Kurum İndirimi Tanımlamalarını Yapmayı Sağlar.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedFirma İndirim Anlaşması Listesi (Firmalara Özel Kurum İndirimleri Listelemeyi Sağlar.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined090. Akıllı Harcama Modülü - Firma Ürün Grubu Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Ürün Ayarlarıundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedFirma Ürün Gruplarıundefined
   undefined
  • undefined
    undefined
   • undefinedÜrün Grubu Ekle (Firmaların satışını gerçekleştirdikleri ürün grupların tanımlandığı sayfadır.) undefined
    undefined
   • undefined
   • undefinedÜrün Grubu Listesi (Firmaların satışını gerçekleştirdikleri ürün grupların listelendiği sayfadır.) undefined
    undefined
   • undefined
   undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined091. Akıllı Harcama Modülü - Firma Ürün Eklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Ürünleriundefined
  undefined
 • undefined
   undefined
  • undefinedÜrün Ekle (Firmaların Ürünlerinin ürün grubu, ürün barkodu, ürün adı, ürün fiyatı tanımlamalarını yapmaya yarayan sayfadır.) undefined
   undefined
  • undefined
  • undefinedÜrün Listesi (Firmaların Ürünlerini Listelemeye yarar.) undefined
   undefined
  • undefined
  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined092. Akıllı Harcama Modülü - Karta Kart Okuyucu ile Bakiye Yüklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKartla Bakiye Yükleme (Kart okuyucu ile kullanıcıların akıllı kartlarına kart bakiyesi yüklemesi yapıldığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined093. Akıllı Harcama Modülü - Karta Kartsız Bakiye Yüklemeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedKartsız Bakiye Yükleme (Kart olmadan ikampüs kullanıcılarına bakiye yüklemeyi sağlayan sayfadır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined094. Akıllı Harcama Modülü - POS Bilgisayar Firma Satış Ekranıundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Satış Ekranı (Firmaların POS – PC üzerinden kart okuyucu ve barkod okuyucu kullanarak kullanıcılara ürünlerinin satışını gerçekleştirdiği satış sayfasıdır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined095. Akıllı Harcama Modülü - Firma Satış Ekranı Barkod Okuyucu ile Ürün Seçimiundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined096. Akıllı Harcama Modülü - Firma Satış Ekranı Satış Gerçekleştirmeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined097. Akıllı Harcama Modülü - Firma Kart Yükleme Raporu (Tarih Aralıklı)undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKart Yükleme Raporu (Seçilen karta ait Kart Bakiye Yükleme ve Harcama Hareket Dökümü Listesini Veren sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedKart Harcama Aktiviteleri (Kart Harcama Hareket Dökümü Listesini Verir.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined098. Akıllı Harcama Modülü - Firma Satış Listesi Raporu (Tarih Aralıklı)undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedFirma Satış Listesi (Firma Satışlarını Listeleyen Sayfadır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined099. Akıllı Harcama Modülü - Firma Bazlı Haftalık Satış Listesi Detay Raporuundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
  undefined
 • undefinedHaftalık Firma Satış Listesi (Detay) (Firma Bazlı Haftalık Satış Listesi Detayının Görüntülendiği Sayfadır.) undefined
  undefined
 • undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined100. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Kütüphane Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKütüphane Tanımla (Eğitim kurumunda bulunan kütüphaneler tanımlandığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined101. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Ayarlarundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedAyarlar (Ödünç Adedi, Teslim Etme Süresi, Uzatma Miktarı gibi bilgilerin tanımlandığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined102. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Tür Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedTür Tanımla (Eserlerin türlerinin tanımlandığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined103. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Kategori Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedKategori Tanımla (Eserlerin kategorilerinin tanımlandığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined104. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Raf Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedRaf Tanımla (Eserler için kütüphane yer tanımlarının yapıldığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined105. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Bağışçı Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedBağışçı Tanımla (Eser bağışlayanların tanımlandığı sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined106. Kütüphane Modülü - Kütüphane Tanımlamaları / Eser Tanımlamaundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedEser Tanımla(Yeni eser tanımlamak için kullanılan sayfadır. Tanımlanabilecek alanlar arasında ISBN, Kapak Resmi, Özet, Eser Dili, Sayfa Adedi, Basımevi, Tür, Bulunduğu Kütüphane, Kategori, Yazar Bilgisi, Raf No ve Sırası, Etiketler, Eser Adedi, Barkod Bilgisi, Eser Adı, Yayınevi, Bağışçı, Baskı Sayısı gibi alanlar bulunmaktadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined107. Kütüphane Modülü - Eser Ödünç Vermeundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedEser Ödünç Ver (Öğrenci ya da personele eser verirken kullanılan sayfadır. Sadece kullanımda olan eserler listelenir.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined108. Kütüphane Modülü - Eser Hareketleriundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedEser Hareketleri (Kütüphaneden yapılmış olan tüm eser ödünç, uzatma, iade işlemlerini listelendiği sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined109. Kütüphane Modülü - Takvimundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedTakvim (Kütüphane eser hareketlerinin görülebileceği takvim sayfasıdır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined110. Kütüphane Modülü - İstatistiklerundefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedİstatistikler (Kütüphane hakkındaki istatistiklerin görüntülendiği sayfadır.) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined111. Kütüphane Modülü - Öğrenci Kütüphane Kitap Listesi (Öğrenci Menüsü)undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedÖ. Kitaplarım (Öğrencinin kütüphaneden aldığı kitapların ve son teslim tarihlerinin görüntülenmesi) undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefinedundefined
undefined