Kanal Yönetimi sekmesinden yeni kanallar açabilir veya daha önce sisteme eklenen kanalları listeleyebilirsiniz.

  1. Yeni Kanal Ekleme
  2. Kanal yönetimi sekmesinden “Yeni Kanal ekle” sekmesine tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.

Kanal ismi kutusunun (1) doldurulması zorunludur. Dilerseniz açıklama kutusuna (2) kanal açıklamasını ekleyebilirsiniz. Daha sonra “Kanalı herkes görsün” bölümünden (3) “Evet” seçeneğini seçerek genel bir kanal açabilir veya sadece seçtiğiniz grupların görmesi için ilgili grupları “Gruplar” (4) bölümünden ekleyebilirsiniz. Yine bu ekrandan “Kanalı öne çıkart” seçeneğini (5) kullanarak sistemde bu kanala öncelik verebilirsiniz. “Kapak Resmi Yükle” alanından (6) kanal için bir kapak resmi ekleyebilirsiniz. “Kaydet” butonuna (7) tıkladığınızda yeni kanalınız kullanıma hazırdır.

  1. Mevcut Kanalları Listeleme
  2. “Kanal yönetimi” sekmesinden “Kanalları Listele” sekmesine tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.

  1. Bu ekranda kanal ismi (1), grubu (2) ve aktiflik-pasiflik durumu (3) filtrelerini kullanarak, bu kriterlere uygun kanalları listeleyebilirsiniz. “İşlemler” (4) bölümünden düzenleme, kanala video ekleme, kanalı pasif duruma getirme ve silme işlemlerini yapabilirsiniz.

  2. Kanal silme işlemi yapılırken dikkatli olunmalıdır. Daha sonra kullanmak ya da düzenlemek isterseniz silmek yerine pasif yapmayı tercih etmeniz daha uygundur.