“Kullanıcı Yönetimi” sekmesinden yeni kullanıcı ekleyebilir, kullanıcıları listeleyebilir ve çoklu kullanıcı aktarabilirsiniz. Yeni kullanıcı ekleme işlemini tek tek yapabilir, ya da “Çoklu Kullanıcı Aktar” seçeneğiyle sistemde bulunan Excel şablonunu indirip ilgili satırları doldurarak, çok sayıda kullanıcı ekleyebilirsiniz.

 1. Yeni Kullanıcı Ekle
 2. “Kullanıcı yönetimi” sekmesinden “Yeni kullanıcı ekle” butonuna tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.

Bu ekranda yıldızlı alanların doldurulması zorunludur ( İsim, soyisim, rol, e-posta, şifre, şifre tekrarı) Rol alanında (1) 3 çeşit rol mevcuttur:

 • Kullanıcı: Yalnızca atandıkları gruplarda kayıtlı olan kanalların ve genel olarak açılmış kanalların videolarını izleyebilirler.
 • Kanal Yöneticisi: Kanal yöneticisi eklenirken hangi kanalları yönetebileceği ve raporlayabileceği seçilebilmekte ve eklenen kullanıcı burada verilen izinler dahilinde raporlama yapabilmektedir.
 • Sistem Yöneticisi: En yetkili kullanıcıdır. Sistem ayarları da dahil olmak üzere, sistemdeki tüm işlemleri gerçekleştirebilir.

 • Rol seçimi yaparken dikkat edilmelidir. Farklı rollerin farklı yetkileri mevcuttur.
 • Kullanıcının aktif ya da pasif olarak kaydedilmesi mümkündür (2 ) .


 1. Kullanıcıları Listele
 2. “Kullanıcıları Listele” sekmesine tıkladığınızda, aşağıdaki ekran gelecektir.

Görüntülenmek istenen kullanıcılar isim, soyisim, grup, kanal, e-posta, durum ve rol filtreleri kullanılarak listelenebilir.

Listedeki kullanıcılar için işlemler menüsünden (1) düzenleme, silme ve pasife alma işlemlerini yapabilir. Kullanıcının raporlarına erişebilirsiniz. Raporlarda kullanıcının son görüntüledikleri ve abonelikleri listelenmektedir.

 1. Çoklu Kullanıcı Aktar
 2. “Kullanıcı yönetimi” sekmesinde bulunan “Çoklu Kullanıcı Aktar” sekmesine tıkladığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.


Çok sayıda kullanıcıyı pratik bir şekilde eklemek için “Şablonu indir” butonunu (1) tıklayarak, Excel şablonunu indirmelisiniz. İndirilen Excel dosyasında ilgili alanları doldurduktan sonra, “Şablonu Yükle” bölümünden (2) ilgili dosyayı seçerek, “Önizle ve Aktar” butonu (3) ile yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.