Daha iyi ve kolay bir yönetim amacıyla bilgilerin, tanımlamaların ve modüllerin bir araya toplanılarak yöneticilerin kullanımına sunulduğu bölümdür.

  • Genel Ayarlar
Kurumunuza özel tanımlamaları, genel olarak sistemin tümünde kullanılacak ayar ve özellikleri yönetebilmek amacıyla bu sayfayı kullanabilirsiniz. Bu sayfayı kullanarak görünüm ayarları, kurum logosu, e-posta ayarları ve e-posta şablonları düzenlenebilmektedir
  • Video Yönetimi
Sisteme video ekleyebilir, eklenilen videoların listesini bu sayfada bulabilirsiniz. Bilgisayardan Yükle seçeneği ile bilgisayarınızda bulunan bir video dosyasını seçerek hemen yüklemeye başlayabilirsiniz. Eğer yüklemek istediğiniz video bilgisayarınızda bulunmuyor ise Dış Kaynaktan Ekle seçeneğini kullanabilir, youtube, vimeo vb.servislerin video linkini yazarak hemen ekleme yapabilirsiniz.

Dilerseniz eklediğiniz videoları kanallara veya oynatma listelerine de direkt olarak tanımlayabilirsiniz. Yine videolarınızı kendi belirlediğiniz konularda etiketleyebilir, kapak görseli yükleyebilirsiniz. Videolarınıza ek olarak ilgili dokümanlar yükleyebilir, sorular ekleyerek de interaktif hale getirebilirsiniz.
  • Kanal Yönetimi
Videolarınız belirlediğiniz kategorilere göre ayırmak ve yönetimini kolaylaştırmak için kanalları kullanabilirsiniz. Ayrıca kanallarınızı genel(public) ve özel(private) olarak farklı şekillerde tanımlayabilir, dilediğiniz kullanıcı gruplarına kanalları otomatik abone yapabilirsiniz. Oluşturulan tüm kanallara bu sayfadan erişebilir, kapak görseli ve diğer tüm özellikleri değiştirebilirsiniz.
  • Oynatma Listeleri
Listeler kullanılarak belirli konulardaki veya ilişkili videolar bir araya toplanabilmektedir. Bu sayede kullanıcıların video öncelik sıralarını veya videolar arasındaki bağımlılıkları düşünmeden izleyebilmesi kolaylaştırılmış olacaktır. Bu sayfayı kullanarak oluşturulan listeleri düzenleyebilirsiniz. Kapak resmi, etiket, kanal tanımlama ve liste ara başlıkları ile listelerinizi zenginleştirebilirsiniz.
  • Grup Yönetimi
Gruplar belirli kullanıcıları gruplamak, gruplanan kullanıcılara da kanal tanımlamayı pratikleştirmek amacıyla kullanılabilir. Bu sayfayı kullanarak yeni gruplar oluşturabilir, oluşturulmuş olan gruplarınızı görebilir ve düzenleyebilirsiniz.
  • Kullanıcı Yönetimi
Sisteme yeni kullanıcı ekleme, tüm kullanıcıları listeleme ve düzenleme gibi kullanıcı yönetimine ilişkin işlemlerin yapılabildiği bölümlerdir. Eklenen kullanıcıları daha önce oluşturulan gruplara atayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar gruba bağlı kanallara otomatik olarak abone olacaklar ve kullanıcı video ilişkilerini yönetmek daha kolay olacaktır.

Ayrıca çoklu kullanıcı aktarma ara yüzünü kullanarak toplu bir şekilde kullanıcı oluşturma işlemi yapılabilmektedir. Bunun için sistemin sunduğu excel şablon dosyasını indirip gerekli alanları doldurarak tekrar sisteme geri yüklemek yeterli olmaktadır.
  • Bildirimler
Arka planda icrası devam eden veya sonuçlanması uzun süren işlemlerin durumlarını anlık olarak kullanıcının görmesi ve izlemesi için tasarlanmıştır. Genel olarak video format-kalite dönüşümü ve yeniden boyutlandırma sürecini takip etmede kullanılmaktadır.