Perculus oturum ekranında önceden yüklenmiş veya yüklenecek dosyaların görüntülendiği modüldür.


Perculus içerisinde iki farklı dosya listelemesi mevcuttur. Oturum Dosyaları yani içinde bulunulan oturuma yüklenmiş dosyalardır. Bu tip dosyalar yalnızca oturum içerisinde listelenir ve görüntülenir. Diğeri Ortak Dosyalar'dır (Bkz. Şekil-1 Yeşil Gösterge). Perculus her kullanıcıyı kendi bünyesinde bir şirkete bağlı olarak barındırır. Ortak Dosyalar bu şirketler tarafından yüklenmiş dosyalardır. Bu tip dosyalar  bağlı bulunduğu şirket kullanıcısı tarafından açılan her oturumda listelenir. Liste klasörlerin solundaki oklara tıklanarak açılır. Oklara tıklanarak açılan dosya listesindeki dosyaların üzerine çift tıklanarak dosyalar ortak alanda açılır.

Ortak Dosyaların önizlemesi web arayüzünden yapılabilir. Böylece oturumda açılmadan önce dosyaların kontrolü yapılabilir.

 

 Her modülde olduğu gibi dosyalar modülünde de ayarlar menüsü bulunmaktadır (Bkz. Şekil-1 Kırmızı Gösterge). Ayarlar menüsü ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

 


Dosya Yükle : Oturuma özel dosya yüklemenizi sağlar. Paylaş butonunun altındaki menüden veya dosyalar modülünün ayarlar butonuna basılarak ulaşılabilir.