Bu modül Perculus'un kamera/mikrofon iletiminin, ayarlarının yapılmasına olanak tanır.


Kamera açmak için kamera ikonuna mikrofon açmak için mikrofon ikonuna tıklanır. Kamera ikonuna tıklandığında hem kamera hem de mikrofon açılacaktır.

 


Her modülde olduğu gibi bu modülün de işlevine uygun içerik barındıran Ayarlar menüsü bulunmaktadır.Tüm Kullanıcıları Göster: Oturumdaki tüm kullanıcıların kullanıcı listesinde isimlerinin yanında avatar fotoğrafları oluşturacaktır.

Kamera Ayarları / Mikrofon Ayarları : Flash Player kutucuğundan kamera ve mikrofon izinleri ve benzeri ayarların yapılmasını sağlar.

Aygıt Listesini Güncelle : Oturuma katılınan cihaza oturum sürerken aygıt yüklendiğinde bu aygıtların pratik şekilde bulunup sisteme yüklenmesini ve kullanılmasına olanak tanır. Aygıt listesi güncellenmeden oturum süresince takılan cihazlar kullanılamayacaktır.

Video Boyutları : Kamera görüntüsünün çözünürlüğü için farklı seçenekler sunar. Tercihe göre olması istenen boyutun üzerine tıklanır ve seçilen boyut görüntülenmeye başlar.

Bant Genişliği : Bant genişliği görüntü ve ses kalitesini düşürmek veya yükseltmek için kullanılır. Oturuma katılan tüm kullanıcıların genel bağlantı hızına göre bant genişliği seçimi yapılır.


Tüm Akışları Durdur : Aktif olan tüm kamera ve mikrofonları kapatır.