Perculus'ta birden çok kullanıcıyı sisteme aynı anda ekleme MS Excel ile yapılır.


MS Excel'le kullanıcı (kullanıcı, eğitmen, yönetici) eklemek için sol menüden ilgili "Excel'den ... Ekle" tıklanır. Açılan sayfada indirilmeye hazır Excel dosyası indirilir. İndirilen dosya bilgisayarda açarak doldurulur ve sisteme yüklemeye hazır hale getirilir.

Excel'den Toplu Kullanıcı Ekleme sayfasında yüklenecek dosya ayrıntılarıyla anlatılmıştır. İndirilen dosya doldurulup yüklenmeye hazırdır.

NAME sütununa kişinin adı, SURNAME sütununa kişinin soyadı, EMAILADDRESS sütununa kişinin e-posta adresi, USERNAME sütununa kişinin kullanıcı adı, PASSWORD sütununa kişinin şifresi, USERGROUP sütununa kişinin grubu yazılır. USERGROUP dışındaki bilgilerin girilmesi zorunludur.

"Otomatik olarak yeni şifre yarat" onay kutusunu işaretlendiyse şifre alanı boş bırakılır.

USERGROUP sütununa  aralarına virgül koyarak birden fazla grup adı yazabilir.

 

Excel Dosyasının Yüklenmesi

 

Excel dosyasına veriler girildikten sonra  Perculus sayfasında Browse (ya da Gözat) butonuna tıklanir ve yüklenecek dosya bilgisayardan seçilir.

Daha sonra "Excel Dosyasını Yükle" düğmesine tıklanır. Excel dosyası sisteme yüklenir ve kullanıcı hesapları sistemde oluşturulmuştur.

Kullanıcıların e-posta adreslerine, giriş bilgileri (giriş sayfası adresi, kullanıcı adı ve şifre) otomatik olarak gönderilir.


Aktarılan verilerde sorun olması durumunda (kullanıcı adının ya da e-posta adresinin daha önceden kullanılmış olması gibi) bu kayıtları düzeltip sadece bu kayıtları içerecek excel dosyası yüklenerek sorunlu kullanıcı hesabı düzgün şekilde oluşturulur.