Genel olarak, kullanıcıların videolar ile olan etkileşimleri ve videoların izlenme durumları hakkında bilgi sağlamak amacıyla ATube çeşitli raporlar sunmaktadır.

  • Video İstatistik Raporu
Videoların kaç kullanıcı tarafından izlendiği/izlenebileceği, toplam izlenme, toplam görüntülenme süresi ve ortalama ilerleme gibi istatistiksel verilerin sunulduğu bir rapordur. Bu raporda amaç genel olarak videoların başarısı ve videolara olan rağbet hakkında fikir sahibi olunmasının sağlanmasıdır. Video istatistik raporu görüntüleme yetkisi yönetici ve kanal yöneticilerine verilmiştir.
  • Video Raporu
Seçilen video için oluşturulma tarihi, süresi, görüntüleme sayısı, tamamlanma oranı, ilişkili kanalları, etiketleri ve ekli soruları gösteren bir rapordur. İzlenme sıcaklık haritası (Heatmap) ile videonuzun hangi bölümleri ne yoğunlukta izlenmiş sorusuna cevaplar bulabilirsiniz.

Dilerseniz eklediğiniz videoları kanallara veya oynatma listelerine de direkt olarak tanımlayabilirsiniz. Yine videolarınızı kendi belirlediğiniz konularda etiketleyebilir, kapak görseli yükleyebilirsiniz. Videolarınıza ek olarak ilgili dokümanlar yükleyebilir, sorular ekleyerek de interaktif hale getirebilirsiniz.

Video raporu görüntüleme yetkisi yönetici ve kanal yöneticilerine verilmiştir. Video istatistik raporu detay düğmesi veya video yönetim listesi işlemler düğmesi kullanılarak bu raporu görüntüleyebilirsiniz.
  • Kişisel Video Raporu
Bu rapor, seçilen kullanıcının üyelik tarihi, e-posta, telefon, kullanıcı grupları, son görüntülenen videoları ve abone olunan kanalları hakkında bilgiler sunmaktadır. Ayrıca son görüntülenen videoların detaylarına erişebilir ve kullanıcının seçilen video üzerindeki etkileşimini takip edebilirsiniz.

Kullanıcının videoyu ilk ve son görüntüleme tarihi, izleme süresi, görüntüleme sayısı, tamamlama oranı gibi bilgileri görebilir, sıcaklık haritası ile videonun tam olarak hangi bölümlerine yoğunlaştığı konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Kişisel video raporu görüntüleme yetkisi sadece yöneticilere verilmiş olup, kullanıcı yönetim listesindeki işlemler düğmesi kullanılarak erişim sağlanmaktadır.