Yazar: Advancity | Yazılım Destek Uzmanı – Yunus YALIN


   Uygulamalarımızı gerek kullanıcılarımızın talepleri üzerine gerekse kendi fikirlerimiz üzerine sürekli geliştirerek güncel ve geliştirilmiş bir uygulama elde etmeye gayret gösteriyoruz. 3.72.02 olarak versiyon numarası verdiğimiz son sürümümüzde gerçekleştirdiğimiz geliştirmeleri yeni özellik, güncelleme ve hata düzeltmelerimiz olarak derledik.

Güncelleme Notlarına Geçmeden Önce Hangi Versiyonda Olduğunuzu Öğrenelim mi?

   Kullandığınız ALMS uygulamasının versiyonunu öğrenmek için kurumunuzun ALMS adresinin sonuna “ /system/versioninfo” yazarak bağlantıya gidiniz.

   Örneğin; ' advancity.com.tr' sizin ALMS adresiniz olsun '.com.tr' den sonra “advancity.com.tr /system/versioninfo” yazarak bağlantıya giriş yapmalısınız.
ALMS versiyonunuz “ {"version":"3.72.2.0","timestamp":"2019-10-21T13:17:06"}” olarak görüntülenir.

Önemli Not: ALMS versiyonunuzu son versiyona yükseltmek için  ue@advancity.com.tr adresine güncelleme talep maili atabilir ya da 0 (216) 445 07 25 telefon numarasından bizi arayarak güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.


İçindekiler

Güncelleme
Hata Düzeltmesi


Güncelleme  • Otomatik oluşturulan pinin iki harf ve iki rakamdan oluşacak şekilde ayarlanması sağlandı.

  • Eğer program seç ayarı açık ise öğrencinin program seçmesi sağlanarak kullanıcının adının başına “Program Kodu – Öğrenci Adı” şeklinde yazdırılacaktır.

  • Kullanıcı adının başında bulunan pin numarası kaldırıldı. Artık sadece öğrenci numarası olarak gösteriliyor.

  • Toplu atama işlemi sırasında atanmış gruplar varsa siliniyor ve tekrardan yeni grup ekleniyordu. Artık atanmış gruplar silinmeden aynı grup ismi varsa gruba ekleme yapılıyor eğer aynı grup ismi yoksa yeni grup oluşturuluyor.

  • Grup Ders Atama sayfasında bulunan “Ders Seçin” alanını “Atanmamış Gruplar” boyutlarında tekrardan düzenlenerek yeni bir görünüme kavuşturuldu.

Hata Düzeltmesi


  • Sanal sınıflarda tekrar izlemesi mevcut olan oturumlar için, “Oturumun tekrar izlemesi yayınlandı.” bilgi mesajı verilir. Tekrar izlemesi mevcut olmayan oturumlar için, “Oturum **/**/**** tarihinde bitmiştir.” bilgi mesajı verilir.